Źródła inspiracji w modzie

W przyrodzie nic nie zginie. Jeżeli intrygował nas kiedyś fakt skąd biorą się modowe inspiracje, odpowiedź jest banalna – głównie z ulicy. Łowcy trendów uważnie śledzą ciekawe koncepcje napotykane wśród ludzi i dodają do nich nieco innowacyjności, czerpiąc pomysły na przykład z przedmiotów użytkowych. W dalszej procedurze, utworzone w taki sposób propozycje trafiają do znanych domów mody, a już jak kolekcje będą mieć za sobą wybiegi, na ich wzór projektowane są artykuły które trafią do sklepów sieciowych.

Autor: Charles Vögele

Moda męska 2013 ubóstwia zwłaszcza wygodne rozwiązania. Bardzo modne będą miękkie swetry, koszule sprawdzające się w takim samym stopniu w sytuacjach formalnych jak i osobistych. Spodnie (obcisłe jeansy damskie) jeansowe spotkamy w wersji typowej, jak i sprytnie przekształconej na bardziej wyjściową. Bazą jest jednak komfort i wielofunkcyjność oferowanych produktów.

Autor: DIGEL

Niewątpliwie znajdą się także od tego wyjątki. Dla odważniejszych, propozycją sezonu będą bluzy z całościowym nadrukiem kwiecistym, albo nieco kontrowersyjnym obrazkiem o treści religijnej. Dla mężczyzn planowane są również modne torebki, zwykle w prostej formie przewieszane przez ramię. Jest to koncepcja zaczerpnięta bezpośrednio ze światowych wybiegów, którą niedługo spotkamy na rynku odzieżowym. Reasumując, moda męska 2014 będzie kontrowersyjna, ale też w innym wydaniu nakierowywana jest na uniwersalność.

Dla kobiet modne torebki w bieżącym sezonie, to zwłaszcza produkty niepospolite, lub chociażby wytwarzane ręcznie. Zarówno na naszym rynku, jak też w amerykańskich butikach internetowych, wyjątkowe wzory są do kupienia dla każdego. Spoglądając na tworzywa, im mniej tradycyjne, tym lepiej. Królują w tej kategorii torby filcowe, oraz z gumy.

Zwróćmy uwagę jeszcze na jedną ciągłość. Modowe inspiracje są jedynie propozycją dla mas. Choć w zasadzie także od nas. W łańcuchu inspiracji przeciętni ludzie oraz to co lubią jest bardzo ważne. Nawet kiedy na wybiegu panują przedziwne stelaże niemożliwe do ubrania na co dzień, to pomysł na ich stworzenie został zaczerpnięty ze źródła, którym zazwyczaj jesteśmy my. Warto więc w dziedzinie mody kierować się nie tylko trendami, lecz również intuicją.

Źródło: Kraina Stylu