Zimą powinno się tak samo intensywnie dbać o skórę, jak letnią porą

W okresie zimy zazwyczaj ubieramy grube ubrania i inne okrycia, więc mogłoby się zdawać, że na ten czas nie musimy wyjątkowo dbać o swoją skórę, która w większości miejsc jest zakryta. Tyle że, jeżeli zaniedbamy się przez okres zimowy, już na wiosnę, jak równie później latem, możemy mieć więcej problemów z odzyskaniem należytego wyglądu. Jak postępować, by tego rodzaju sytuacje nie występowały?

Autor: IQ MEDICA Centrum Chirurgii Plas

To, że zimą ubieramy spodnie czy grube getry nie oznacza, że powinniśmy zaniedbać fakt, iż w pewnych miejscach pojawił się cellulit.

Jeżeli zafascynował Cię ten wątek, zobacz ponadto inne nasze strony, ponieważ przedstawiają one podobny temat, więc zapewne Cię zafascynują.

Tak samo, jeżeli nasza skóra jest spierzchnięta i wysuszona, należy zrobić wszystko, by przywrócić ją do odpowiedniego stanu. Czy to jeśli chodzi o usuwanie cellulitu, czy w przypadku takiego zabiegu jak ujędrnianie skóry, usuwanie nadmiernego owłosienia, czy biorąc pod uwagę zabieg liposukcji lub inne – za każdym razem warto korzystać z pomocy doświadczonych kosmetyczek, ponieważ dzięki temu, będziemy mogli zatroszczyć się o naszą skórę tak jak faktycznie powinniśmy. Oczywiście, możemy dążyć do samodzielnego niwelowania tego rodzaju problemów ze skórą, jednak nie jest powiedziane, że uda nam się osiągnąć oczekiwany efekt bądź, że osiągniemy go w krótkim przedziale czasu.

Zwykle używanie kosmetyków na własną rękę jest o wiele bardziej czasochłonne niż pojedyncza wizyta w profesjonalnym salonie kosmetycznym, w którym możemy wykonać rozmaitego typu zabiegi na skórze. Dzięki temu szybciej skórę odmłodzimy, zregenerujemy i oczyścimy. Należy pamiętać, że jeśli chcielibyśmy, żeby nasza skóra pozostawała jędrna, wygładzona czy nawilżona, winniśmy o nią dbać niezależnie od pory roku (usuwanie cellulitu).

Liposukcja laserowa Palomar Slim Lipo 3D

Źródło: http://www.lipoline.pl/

Wskazane jest nawet w okresie zimy zwracać większą uwagę na tego typu zagadnienia, gdyż, tak jak już powiedziano przez większość czasu skóra ukryta jest pod ubraniami lub jest narażona na niskie temperatury, co może spowodować jej przesuszenie, nadwrażliwość czy łuszczenie (ujędrnianie skóry). Regularne zabiegi, jakie niwelują tego typu przypadłości, pozwalają zachować skórę w odpowiednim stanie przez cały czas i dzięki temu mamy mniej kłopotów, gdy nadchodzi wiosna i lato, podczas których odkrywamy różne partie ciała, zimą zakryte.

Nie masz pewności, jeżeli chodzi o to zagadnienie? To odszukaj więcej (http://welldent.wroclaw.pl/uslugi/implanty/), a z pewnością zgłębisz więcej danych na omawiany wątek.

Warto zatem o tym pamiętać.