Zasadnicza rola biżuterii czyli ozdabianie swojej właścicielki.

Biżuteria jest to drobny przedmiot złotniczy i jubilerski służący do ozdabiania ciała i stroju, zazwyczaj z metali, kamieni szlachetnych i ozdobnych. Biżuteria odznacza się przeważnie artystycznym wykonaniem i dzięki tej kategorii do biżuterii można zaliczyć ozdoby ludów pierwotnych. Wzory artystyczne powstawały zgodnie z ogólnymi kierunkami mody.

naszyjnik i kolczyki z pereł

Autor: Tony Clark
Źródło: http://www.flickr.com
Chęć ozdabiania ciała biżuterią pojawiła się prawdopodobnie u początków dziejów współczesnego człowieka. Mające około 100 000 lat wykopaliska przedziurawionych muszli są pierwszą zachowaną biżuterią.

Biżuteria miała różnorakie przeznaczenie, z których można wyodrębnić trzy podstawowe: – rola użytkowa – wyjątkowo wyraźna przy dekorowaniu ubioru (agrafy, klamry, guzy, brosze itp.), – rola ozdobna, dekoracyjna – służąca tylko do ozdoby ciała (diademy, kolie, naszyjniki, bransolety itp.), – rola religijna (amulety, talizmany).

komplet biżuterii

Autor: Tony Clark
Źródło: http://www.flickr.com

Biżuteria stosowana była jako wyznacznik władzy, prestiżu, bogactwa czy też przynależności klasowej. Aktualnie biżuteria (Więcej informacji – TUTAJ) stosowana jest przede wszystkim przez kobiety, swobodnie dostępna dzięki masowej produkcji fabrycznej oraz różnorakich, niekoniecznie drogocennych materiałów dekoracyjnych (tzw. biżuteria sztuczna). Każda pani poszukuje delikatnej i eleganckiej biżuterii, która subtelnie podkreśli jej oryginalny styl i profesjonalizm. Propozycje można zobaczyć na stronie – .

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom miłośników i miłośniczek rzeczy pięknych i luksusowych wielu sprzedawców rozporządza ofertą obejmującą ekskluzywne, markowe czasomierze, złotą biżuterię najwspanialszych producentów. W celu zapewnienia całościowej obsługi nabywców, którzy zaopatrują się w tych sklepach prowadzone są naprawy gwarancyjne i pogwarancyjne zegarmistrzowskie większości marek.

Utrzymanie ekskluzywnej biżuterii w zupełnym blasku i prestiżowych czasomierzy w technicznej doskonałości, powoduje konieczność troski o te okazałe artykuły. Wprawa zegarmistrza zapewnia wysoką jakość obsługi, fachową pomoc i doradztwo (zobacz propozycje: kontynuacja w tym miejscu).

Sprzedawcy proponują luksusowe i ekskluzywne przedmioty i dodatki od wiodących na rynku firm. Wabią oryginalną biżuterią, także z kamieniami szlachetnymi oraz unikatowymi zegarkami.

Tak w czasomierzach jak i biżuterii, można odnaleźć najwartościowsze kruszce – wielokolorowe złoto czy platynę, ale też stal szlachetną. Mnóstwo osób, zwolenników prestiżu i renomowanych przedmiotów może dzisiaj nabyć wymarzony zegarek, czy wyrafinowaną biżuterię. Niektóre zakłady jubilerskie specjalizują się nawet w robieniu oryginalnej biżuterii czy tez zegarków na życzenie klienta czyli pod odrębne zamówienie.