Zara – hiszpańska firma flagowa

Gdy w tysiąc dziewięćset siedemdziesiątym piątym roku Amancio Ortega zakładał swój pierwszy butik w La Coruni chyba nie wyobrażał sobie, że trzy dekady potem zostanie najbogatszym mieszkańcem półwyspu iberyjskiego i zajmie piąte miejsce w katalogu światowych krezusów w 2012 roku. A był tak przekonany o sukcesie, że jego marzenia się ziściły? Trudno stwierdzić.
buty
Autor: Solo Femme
Źródło: Solo Femme

Co jest zaś pewne to to, że dziś każda kolekcja Zara jest przyjmowana w świecie trendów z ogromnym zainteresowaniem. To nie dziwne, każdy kto jest na bieżąco z pozycjami hiszpańskiego giganta – na stronie sieciowej, w piśmie trendowym albo w TV – na pewno dostrzeże, że designy są wykonane idealnie, a surowce użyte do wytwarzania są najwyższej jakości. W zasadzie w tych 2 atrybutach można znaleźć źródła błyskotliwego sukcesu iberyjskiego potentata.

Wielką rolę odgrywa też zręczny marketing. Od niedawna czołową twarzą tej renomowanej marki jest wspaniały piłkarz i globalny celebryta – David Beckham. Celem promocji w tym wypadku jest nowa bieliźniana kolekcja Zara. Zatrudnianie celebrytów do reklamowanie przedsiębiorstwa to klasyczne posunięcie marketingowe, które gwarantuje wiele dobrego przedsiębiorstwu.

Zainteresował Cię ten wpis? Jeżeli tak, to przejdź do następnego artykułu i czytaj dalej francuskie perfumy lane o tym, co bardzo Cię interesuje.

Jednak tak czy siak, Zara nie pochłania dużych środków na reklamę, bo firma ta jest znakomicie rozpoznawana na całym globie. Reklamy ze słowem Zara można spotkać w pięćdziesięciu krajach globu.

buty damskie
Autor: Tosca Blu
Źródło: Tosca Blu

Wiosna to czas bardzo kapryśnej atmosfery – wszakże mawia się, że kwiecień-plecień, bo przeplata, trochę zimy, trochę lata. Dni bywają bardzo słoneczne, ale zdarza się, że pojawiają się intensywne opady. Na takie dżdżyste dni dobre będą zgrabne kozaki Zara, sprzedawane w świeżej kolekcji tej światowej marki. Jeżeli nie masz ochoty opuszczać pokoju, by oglądać odzież w sklepie, możesz zaprzyjaźnić się z mocno interaktywną stroną WWW marki, na której są wygodne narzędzia multimedialne, które ułatwią dobór kreacji. Mowa Rzecz idzie tu o cyfrowej przymierzalni, w której kreacje zakłada się na figury modeli.

Źródło: domodi