Zadbane włosy i prawidłowa kondycja cery, głównym atrybutem kobiecej powierzchowności.

Na niewłaściwy wygląd loków oddziałują rozmaite, mniej lub bardziej agresywne środki upiększające. Podobnie jak skóra twarzy i rąk, są ciągle wystawiane na wpływ niekorzystnych czynników zewnętrznych. Kiedy włosy stają się suche, kruche oraz podatne na wypadanie, jedynym sposobem staje się ich skuteczna pielęgnacja. Nie dziwi zatem fakt, iż produkty przeznaczone do tego celu stają się niezwykle energicznie rozwijającą się grupą kosmetyków.

Kobieta, uroda

Autor: Robert Moran
Źródło: http://www.flickr.com

Produkty do pielęgnacji oferowane są na rynku kosmetycznym pod różnorodnymi nazwami: płukanek, pianek, odżywek czy też balsamów. W ostatnich latach bardzo rozpowszechnioną, chętnie wykorzystywaną formę preparatów pielęgnacyjnych stanowią pianki. Preparaty te są praktyczniejsze w użyciu, dają się łatwo i równomiernie rozprowadzić. Tak jak tu: przypadku bardziej uszkodzonych włosów godne polecenia są maski lub odżywki ochronne, które pozostawia się na kilka chwil, a potem zmywa. Zimą trzeba poszukać kremów do twarzy i skóry z zawartością masła karité (shea), które silnie natłuszcza i wygładza naskórek, a przy okazji jest też ekologiczną esencją promieniochronną. Strumienie słoneczne działają na naszą cerę przez cały rok. Porą zimową słońce oddziałuje nadspodziewanie intensywnie.

To użyteczne źródło (https://sklep.wzso.pl/produkty/sprzet-medyczny/cisnieniomierze,2,10852) zapewne będzie dla Ciebie wartościowe, gdyż znajdziesz w tamtym miejscu informacje podobne do takich, które widzisz tutaj.

Należałoby więc pamiętać o odpowiedniej fotoochronie, ale nie tylko kiedy szusujemy na deskach. Także podczas spacerów czy jazdy na wyciągu pamiętajmy o posmarowaniu odsłoniętej cery kremem z ochroną UV.

Warto zakupić kosmetyk z wysokim filtrem, ponieważ słoneczko wysoko na stokach działa z dużą ostrością. Nie zapominajmy również o ochronie delikatnej skóry na ustach i wokół oczu. Firmy kosmetyki specjalistycznej, pomyślały o klientkach, dla których uroda jest ważna ale nie mają czasu na pielęgnację i wyprodukowały tzw. „zabiegi bankietowe”. Ich podstawowym zamierzeniem jest uzyskanie szybkich i widocznych efektów: nawilżenie, wygładzenie i rozświetlenie skóry. Dla zaciekawionych: .

Medycyna estetyczna coraz bardziej popularna

Autor: Agencja Royal Brand PR
Źródło: Agencja Royal Brand PR

Interesującym pomysłem są też rozgrzewające kosmetyki z domieszką imbiru, cynamonu lub chilli, które poprawiają dokrwienie skóry i pozostawiają na niej ciepły, miły aromat. Gdy mamy pragnienie na ciepłą kąpiel, powinno się dodać do wody kilka kropel olejku goździkowego, pomarańczowego lub grejpfrutowego. Ich zmysłowy zapach zamieni kąpiel w mały zabieg spa.