Z jakich powodów planszówki z powrotem są popularne, krótki opis najpopularniejszych tytułów z ostatniego czasu.

Ostatnie kilka lat to prawdziwy renesans gier planszowych. Chociaż w pewnym momencie wydawać się mogło, że tak powszechna elektronika skutecznie zabiła tę rozrywkę, to jednak stało się zupełnie inaczej. Okazało się nagle, że ludzie jednak chcą się spotykać ze sobą i spędzać nieco inaczej wolne chwile, niż spoglądając w kolejny ekran. Takie zmiany widać także w sklepach, gdzie co chwilę pojawiają się coraz to nowe produkcje, i dla dorosłych, i dla dzieci. Część z nich będzie dość trudna, wymagająca zapoznania się z instrukcją i dużej ilości czasu, z kolei inne bardzo dobrze nadają się na krótką rozgrywkę w wolnej chwili. Do tych ostatnich zaliczyć przykładowo można gierki małżeńskie gra planszowa – . Jeśli chodzi o grafikę gra zaprojektowana została przez słynnego rysownika Andrzeja Mleczko, więc już chociażby tego powodu warto ją kupić.

Nie sądzisz, że to jest znakomity moment, aby zdobyć stuprocentową pewność, że umieszczone informacje są prawdziwe? Jeśli tak, to ten zweryfikuj serwis (http://extra24hurt.eu/hurtownia-obuwia.html) tutaj.

Poza tym oczywiście niezwykle ciekawie można w nią grać, a przeznaczona jest ona dla par i małżeństw, które zmierzyć się muszą z różnymi zadaniami i porównać z innymi parami. Jak się okazuje gierki małżeńskie są także chętnie wybieranym upominkiem, jeśli mieć się będzie okazję, to warto pomyśleć o czymś takim.

fotogram - ubrania

Autor: Kris Duda
Źródło: http://www.flickr.com
ubrania - fotografia

Autor: Katarzyna Matylla
Źródło: http://www.flickr.com

W podobnym klimacie utrzymana jest ego gra. Ona z kolei sprawdza wiedzę graczy o najbliższej grupie przyjaciół. Polega ona na tym, że się losuje jedno spośród 400 pytań, jakie należy przeczytać i zapisać dyskretnie odpowiedź. Pozostali gracze zadając szereg pytań próbują znaleźć odpowiedź, a ten, kto przy tej odpowiedzi będzie najbliżej otrzyma najwięcej żetonów. Zwycięzcą zostanie ten, kto najlepiej zna przyjaciół i zgadnie ich wybory. Z kolei na zimowe, długie noce bardzo dobrze nadaje się carcassonne – Trefl. Gra się w nią w taki sposób, że z żetonów z zamkami, klasztorami, drogami oraz łąkami układa się mapę. Dzięki budowaniu obszarów i przejmowania nad nimi kontroli gracze zdobywają tym sposobem punkty.

Gra wymaga odpowiedniego planowania i strategii, a także sporej ilości czasu wolnego, bo niektóre rozgrywki mogą trwać nawet przez długie godziny.