z jakich powodów młodzi ludzie chcą mieć na nogach markowe obuwie, skąd się wzięła popularność zwykłych trampek.

Modne buty to dla niejednego młodego człowieka bardzo istotna rzecz. Dla kupna wyśnionego modelu są w stanie zrobić naprawdę dużo, niektórzy zbierają na to nawet przez kilka miesięcy, oszczędzając na czym się tylko da. Ale radość po takich wyrzeczeniach, a także podziw kolegów i koleżanek jest naprawdę warty tego.

Kultowych butów w przeszłości było już wiele, pojawiały się pośród nich zarówno skórzane glany, jak i sportowe buty do koszykówki. Do takich legend zaliczają się także, w co zapewne część osób nie uwierzy, zwykłe trampki – wybierz czarne trampki. Dla wielu obuwie takie kojarzy się z lekcjami wf-u sprzed dwudziestu lat, gdy nie było żadnych innych butów sportowych i wszyscy ubierali klasyczne czarne trampki i w nich grali w piłkę i biegali. Jakość ich nie była rewelacyjna, co bardziej sprawnym chłopakom para mogła zaledwie wystarczyć na parę tygodni, ale jeśli nie było innych możliwości, to trzeba było w nich chodzić. Później trampki zostały nieco zapomniane, ale powróciły jako legendarny i ogromnie popularny model firmy Converce.

Projektowanie butów, trampki

Autor: Justin Wolfe
Źródło: http://www.flickr.com

To te właśnie trampki stały się kolejną obuwniczą legendą, i obiektem westchnień dużej ilości młodych ludzi. Firma postawiła w pierwszej kolejności na odpowiednią jakość, nie było mowy o tym, aby but po kilku dniach noszenia mógł się w jakimś miejscu rozkleić. Pojawiło się również wiele ich rodzajów i wzorów. Poza klasycznymi, do kostki, bardzo popularne również się stały trampki wyższe.

Bardzo ciekawie przedstawia się także ich kolorystyka. Rzecz jasna najczęściej kupowanym kolorem jest klasyczna czerń, lecz oprócz tego dało się zakupić takie obuwie w kolorze zielonym, białym, czerwonym albo niebieskim. Bardzo do zainteresowania trampkami przyczynili się celebryci oraz aktorzy. Wystarczyło, że jakaś ikona mody pojawiła się oficjalnie w takich butach na nogach, żeby w ciągu następnych dni sklepowe półki zaczęły być całkiem puste.

Pragniesz zobaczyć inne tak samo przydatne sugestie? Jeżeli tak, to zobacz tutaj odzież ratownictwo medyczne, a niewątpliwie nie odczujesz zawodu.

Być może i ta moda, jak sporo innych, także kiedyś przeminie, ale czarny, kultowy model trampek długo pewnie będzie noszony przez następne pokolenia wielbicieli kultowych butów.