Wykorzystanie zdrowego oleju kokosowego a także babki płesznik

Olej kokosowy znalazł zastosowanie jako specyfik kosmetyczny oraz spożywczy. W pierwszym przypadku, stosowany zewnętrznie, będzie doskonały w postaci maseczek, szamponu , oliwek do skóry oraz maści.

olej kokosowy biooil

Autor: swimboy1
Olej kokosowy Biooil tłoczony na zimno ma duże działanie nawilżające oraz jest powszechnie aplikowany w kosmetyce: to właśnie dzięki niemu włosy stają się mięciutkie, błyszczące oraz mocne, wzmacnia cebulki włosów, może efektywnie wspierać terapię przeciwłupieżową jak też minimalizować łuszczenie skóry, intensyfikuje nawilżenie skóry a także zapobiegnie rozdwajaniu końcówek włosów – zobacz na stronie. Ze względu na gęstość olej jest idealny do smarowania pieczywa, zastąpi masełko w pieczeniu. Jest wytrzymały na duże temperatury i w przeciwieństwie do pozostałych tłoczonych na zimno oliw jest idealny do smażenia. Jego wonność nada daniom oryginalnego orientalnego smaczku.

Babka płesznik i jajowata zaś to roślinka, jaka ma działanie podobne do siemienia lnianego – pomaga uregulować pracę jelit. Poza tym osłabia oznaki hemoroidów, reguluje poziom cukru we krwi u osób z cukrzycą typu 2 a także łagodzi objawy łuszczycy i trądziku różowatego. Ponadto pomaga schudnąć oraz jest bezpieczna dla pań w ciąży. Nasiona babki płesznik upraszczają wypróżnianie, bowiem po kontakcie z wodą wyzwalają śluz oraz tworzą żel ułatwiający przesuwanie mas odkładających się w jelitach.

Serdecznie zapraszamy do zgłębienia większej ilości artykułów na omawiany temat. Jeśli Cię on intryguje, to zobacz witrynę (https://www.termofol.pl/), na której zaprezentowane są uzupełniające dane.

Dlatego też poleca się je stosować pomocniczo w terapii okresowych zatwardzeń. W trakcie używania nasion babki płesznik zalecane jest picie znacznej ilości płynów (najodpowiedniej wody).

Dodatkowo babkę płesznik można stosować przy hemoroidach. Babka płesznik nie wyłącznie ureguluje pracę jelit, lecz także złagodzi boleści oraz świąd oraz zmniejszy krwotoki.