W jakie przedmioty wyposażony powinien być gabinet, w jakim realizowane są zabiegi kosmetyczne?

W pokoju masażu przy stanowisku do masażu montuje się umywalkę, dozownik mydła w płynie oraz sytuuje się ręczniki jednokrotnego użycia. Co się tyczy wnętrza zabiegowego powinny w nim znajdować się, w specjalnie wyznaczonym do tego miejscu, specyfiki dezynfekcyjne. Nie możesz zapomnieć też o zamykanym pojemniku na środki jednorazowego użytku jak też tampony lub waciki sterylne. Co więcej na kosmetykach konieczna jest data otwarcia jak też data ważności.

Wnętrze socjalne. Jeżeli w salonie kosmetycznym zatrudniona będzie jedna osoba, to nie musi być umyślnie wydzielonego wnętrza socjalnego dla personelu. Troszeczkę inaczej sprawa wygląda jeżeli zatrudniona będzie choć jedna osoba, wtenczas pomieszczenie socjalne jest obligatoryjne. Co w nim znajdziemy? Najpewniej prysznic i umywalkę. Umywalka jest wymagana, by personel posiadał dostęp do wody. We wnętrzu socjalnym musi znajdować się również czajnik i miejsce do konsumowania pokarmów. Jeszcze jeden fundamentalny szczegół, szczotki jak też mopy do utrzymania czystości w salonie muszą wisieć na haczykach bądź powinny być schowane do szafy. Należyty sprzęt kosmetyczny Wrocław, Gdynia, Kraków, Szczecin oraz pozostałe duże miasta oferują od ręki Profesjonalny sprzęt kosmetyczny do kupienia w Internecie.

gabinet kosmetyczny

Autor: Phalinn Ooi
Źródło: http://www.flickr.com

Które dyrektywy powinny być powieszone w widocznym miejscu? Zacznijmy od instrukcji mycia rąk dla personelu (toaleta dla personelu nieopodal umywalki), dalej koniecznie musimy wspomnieć o instrukcji reguł dezynfekcji instrumentów, sprzętu kosmetycznego oraz nawierzchni płaskich (obok stanowiska do dezynfekcji).

Następnie instrukcja postępowania z odpadami powstającymi po zabiegach kosmetycznych, instrukcja przeciwogniowa i zauważalne oznaczenie dróg ewakuacyjnych. Na tym nie koniec, nie możemy zapomnieć o specjalnym oznakowaniu miejsca, gdzie znajduje się gaśnica czy znaczku, bądź etykietce z tekstem „zakaz palenia”. Przyrządy takie jak na przykład laser frakcyjny co2 hurtownia (rzuć okiem na okazję dotyczącą produktu – hurtownia internetowa maxy) we Wrocławiu oferuje od ręki. Profesjonalny sprzęt do kosmetyki znajdziesz na
Czy w salonie muszą być kubki jednorazowe dla klientów czy mogą być szklanki? W salonie mogą znajdować się szklanki dla klientek, jednakże powinna być on wtenczas wyposażony w zmywarkę z wyparzarką. Poza tym taki salon musi mieć oddzielne pomieszczenie, które będzie określone wyłącznie do ich mycia i wyparzania.