W jaki sposób zamawiać kosmetyki, czyli garść cennych uwag dla mniej wtajemniczonych przedstawicielek płci pięknej

Kupowanie bądź zamawianie kosmetyków w internetowych sklepach jest równie miłym zajęciem, jak i chodzenie po miejscowych butikach oraz centrach handlowych w poszukiwaniu ślicznej bluzki lub krótkiej spódniczki. Wielość podkładów, błyszczyków czy szamponów może przyprawić o ból głowy nawet kobiety, które prawie każdego dnia kupują przynajmniej jeden kosmetyk. Przed wyjściem sklepu można rzecz jasna przeczytać uwagi, których pełno na forach internetowych lub blogach.

makijaż

Autor: Aurora CuaCua
Źródło: http://www.flickr.com

Warto przy tym pamiętać, by nie ustosunkowywać się do nich bezkrytycznie, bowiem niektóre reprezentantki płci pięknej wcale nie znają się na dobrej jakości kosmetykach, a jedynie wyrażają własne opinie na temat stosowanych produktów. Z nieukrywaną ochotą zamawiamy kosmetyki, które są systematycznie promowane w mediach. Tymczasem z pewnością nie każda dama wie, że skład reklamowanych szamponów czy żeli pozostawia dużo do życzenia. Nawet jeśli producent informuje, że konkretny kosmetyk jest bezapelacyjnie naturalny, to i tak trzeba z należytą uwagą czytać etykiety zamieszczane na plastikowych flakonikach – poznaj bio kosmetyki couleur caramel. Kiedy naturalny ziołowy szampon bądź oliwkowe mydło w płynie ma w składzie SLS-y, to bez wątpienia nie jest to produkt z najwyższej półki. Na wykazie podejrzanych składników figurują też PEG-i, parabeny oraz silikony.

Jeżeli szukasz zbliżonych danych na omawiany wątek, to też rzuć okiem na stomatologia bielany analogiczne serwisy, które podnoszą tę kwestię.

Z tego powodu najrozsądniej kierować się ku półkach z dermokosmetykami i tutaj wybierać tak naturalne podkłady do twarzy (polecamy: ), jak i bardzo dobrej jakości kremy nawilżające lub kremy do stóp czy po opalaniu. Niektóre trzydziestolatki nie wychodzą z domu bez make-upu, natomiast inne kobiety bez przerwy pudrują policzki bądź malują wargi.

makijaż naturalnymi kosmetykami

Źródło: pixabay.com

Kupowanie i stosowanie kosmetyków stało się nieomalże modą, co oczywiście nie zawsze bywa dla nas korzystne. Nadużywanie niektórych kosmetyków ma ujemny wpływ na stan cery, dlatego kobiety, które na co dzień muszą zrobić choćby lekki makijaż, powinny inwestować w naturalne cienie do powiek, czy ogólniej, w kosmetyki naturalne . Tylko wtedy ma się gwarancję, że konkretny produkt nie wywoła kompletnie nieprzewidzianych reakcji alergicznych, a cera będzie wyglądała zdrowo nawet po usunięciu warstwy make-upu. Ważne jest także to, czy płyn do demakijażu posiada atesty i był przetestowany dermatologicznie albo nawet okulistycznie.