W jaki sposób pielęgnować suchą cerę?

Sucha cera to strapienie bardzo wielu osób, szczególnie zimą. Objawia się zaczerwienieniem i swędzeniem, co jest nadzwyczaj kłopotliwe i nieestetyczne.

Są jednak sposoby na to, by cera sucha zamieniła się w cerę nawilżoną oraz urodziwą.
pharmaceris n c-capilix

Autor: anton petukhov
Źródło: http://www.flickr.com
Na pewno nie drapać! Pocieranie jeszcze pogorszy stan skóry i może przyczynić się do infekcji, a w dodatku nie przyniesie ulgi przy wrażliwej suchej cerze. Oprócz tego ograniczyć kontakt z wodą. Sucha skóra wyjątkowo nie kocha gorących, długich pryszniców oraz kąpieli. Do mycia twarzy używaj najlepiej łagodnych kosmetyków. A przede wszystkim nawilżaj. Nawilżanie może być kłopotem – co wybrać z bogatej propozycji sklepów kosmetycznych? Vichy normaderm krem cena jakiego nie jest nadto wygórowana? Dermatolodzy rekomendują specyfiki z ceramidami . Są to naturalne cząstki, mieszczące kwasy tłuszczowe. Do głębi nawilżają one suchą skórę. Korzystniej też nabyć krem albo maść zamiast w wyższym stopniu ciekłych emulsji. Mają one mniejszą gęstość, co sprawia, iż mniej będzie w nich komponentów koniecznych suchej skórze. Tak naprawdę, niekiedy najlepiej jest zakupić starą dobrą jak też zawiesistą wazelinę, aby pozbyć się chronicznej suchości. Oddziela ona suchą skórę od czynników zewnętrznych, takich jak np. zimno. Może jednak nie być najlepszym wyjściem przy cerze suchej, lecz trądzikowej. W takowym przypadku zastosuj serum do cery suchej.

Najtrudniej utrzymać suchą skórę w zadowalającej kondycji w czasie jesienno–zimowym. Chłodne powietrze wysusza, jednak możemy zapobiegać jego negatywnemu wpływowi na suchą cerę. W zimie może nam dopomóc preparat pharmaceris n c-capilix.