W jaki sposób odpowiednio przygotować ciało do opalania w solarium? Kilka rad, aby nie zrobić sobie krzywdy

Wielu ludzi czuje się lepiej, kiedy skóra złapie promienie słońca i stanie się bardziej brązowa. Prócz tego, że zyskuje ładny odcień, po prostu często lubimy trochę się rozgrzać i czujemy się wówczas zdecydowanie lepiej. Co jednak oczywiste takie praktyki nie są możliwe przez cały rok, dlatego też korzystamy również z solarium. Taka forma opalania nie jest uważana za najlepszą, jeżeli mimo to się na nią zdecydujemy, powinno się mieć świadomość, jak prawidłowo przygotować się do tej wizyty praz czego unikać, aby nie zrobić sobie krzywdy.

kobieta na solarium

Przede wszystkim należy rozpocząć od tego, że nie wszyscy powinni opalać się w solarium. Przeciwwskazania to przykładowo choroby przewlekłe tarczycy, wątroby, nerek oraz cukrzyca lub epilepsja. Jeśli chorujemy na coś, warto początkowo sprawdzić, że nie stoi na przeszkodzie naszemu opalaniu. Z solarium powinny rezygnować osoby bardzo młode, kobiety w ciąży lub karmiące piersią, kobiety w czasie miesiączki, zażywające leki posiadające hormony, osoby mające problemy ze skórą oraz takie, których karnacja jest bardzo jasna. Powinno się wybierać jak najlepsze solarium, aby mieć świadomość, że w razie choćby najmniejszych wątpliwości, ludzie tam pracujący będą dokładnie wiedzieć, czy są one słuszne. Jeżeli nic nie stoi na przeszkodzie, tak czy inaczej należy dobrze przygotować swoją skórę. Przed opalaniem powinno się zrobić peeling, aby usunąć martwy naskórek. Wtedy opalenizna będzie prezentowała się ładniej. W dodatku konieczne jest dobre nawilżenie ciała. Mowa tutaj nie jedynie o smarowanie ciała balsamem, choć to również bardzo istotne, lecz także o nawilżenie wewnętrzne. Nie wolno zapominać o piciu wody. Gdy już zaczniemy opalanie musimy ochraniać nasze oczy i brodawki piersiowe. Udając się do solarium, warto zmyć makijaż, ściągnąć biżuterię i nie spryskiwać się perfumami, które mogą spowodować uczulenie.

Może Cię też zainteresować –

opalanie na słońcu

Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia

Musimy także upewnić się, że łózko było odpowiednio zdezynfekowane. Jak wiadomo w takich miejscach łatwo zarazić się różnymi chorobami skóry, czego z pewnością nikt nie chce. Oprócz tego naprawdę warto sprawdzać, gdzie się udajemy. Powinno być ono sprawdzone. Powinno się zapoznać choćby z opiniami internautów, należy jedynie wyszukać odpowiedniego miejsca (np.

Jeżeli niniejszy tekst Cię zaciekawił, to kliknij ten odnośnik, to niezwykle użyteczny artykuł, który prezentuje pokrewne kwestie.

najlepsze solarium warszawa), a następnie szczegółowo zapoznać się z ofertą.

Dla wielu osób relaks jest jednoznaczny z zabiegami upiększającymi nasz wygląd. Aby poczuć się jak w day SPA wystarczy wykonać peelingi, nałożyć maseczki, zrobić ciekawy manicure czy też udać się do solarium – www. Jeżeli jednak wybierzemy tę opcję opalania, naprawdę warto pamiętać o wszelkich przeciwwskazaniach i prawidłowo się przygotować to tego rodzaju praktyk. Jedynie wówczas będziemy mieć pewność, że nie zrobimy sobie krzywdy.