W jaki sposób najlepiej dbać o swoją brodę, krótki przegląd często używanych kosmetyków do tego.

Coraz częściej na ulicach można spotkać na pierwszy rzut oka niechlujnych panów z brodami. Jeśli jednak przyjrzy się tym brodom trochę bliżej, to okazuje się nagle, że do ich pielęgnowania potrzeba co najmniej tyle samo jak na swoją fryzuję.

A czasami nawet więcej, bo z powodu swojego położenia jest zdecydowanie podatniejsza na najróżniejsze zabrudzenia, na przykład pod postacią resztek jedzenia. Z tego też powodu jeśli ktoś nie chce prezentować się jak prawdziwy, zarośnięty drwal, to powinien parę chwil poświęcić na pielęgnowanie zarostu, a przede wszystkim zaopatrzyć się w niezbędne kosmetyki. Z pewnością niezbędne będą nożyczki i grzebień, przy pomocy których zapewni się brodzie właściwy kształt. Warto się też zaopatrzyć w specjalny szampon, a do nadania puszystości ładnie pachnący olejek do brody.
kremy męskie

Autor: Marlies Dekkers
Źródło: Marlies Dekkers
leki

Autor: Nina Matthews
Źródło: http://www.flickr.com
regeneracja

Autor: Dylan T. Moore
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli ktoś decyduje się na brodę, to musi o nią należycie dbać, a jeżeli nie planuje jej mieć, to powinien się systematycznie golić. Szczególnie że aktualnie nie ma żadnych problemów z wybraniem odpowiednich narzędzi do tego. W ostatnim czasie ogromną popularnością się cieszą najróżniejsze maszynki, ale nadal jest sporo panów, którzy wolą klasykę.

Dużo bardziej będą oni woleli tradycyjne maszynki, niż zachwalane w reklamach wieloostrzowe wynalazki, dlatego też często w ich łazienkach pojawia się na przykład maszynka merkur 37c na żyletki. Podczas pielęgnacji twarzy niezwykle ważne jest także stosowanie dobrych kosmetyków, to znaczy niezbędna będzie porządna pianka przed i Kremy męskie po goleniu. Więcej na