W jaki sposób kupić kurtkę zimową, która będzie doskonale chroniła przed zimnem? Jakie kurtki można polecić?

Dobrą oraz ciepłą kurtkę trzeba posiadać w swojej garderobie, a już na pewno jest niezbędna, kiedy często poruszamy się na nogach w zimie. Przyda się również dla osób, jakie codziennie muszą pokonywać większe odległości. Kurtka, jak i dobre buty to rzeczy numer jeden. I to nie patrząc zawsze na warunki pogodowe, jakie mogą być dość mylące. W zimę nawet jeżeli mamy słońce to nie oznacza, iż jest ciepło, wręcz przeciwnie, a jak źle się ubierzemy, to do tego można złapać przeziębienie.

kurtka

Autor: Barely Noticed Stuttgart
Źródło: http://www.flickr.com
Polecić można z pewnością klasyczne modele kurtek typu “parka”. Dobrą rekomendacją powinien być fakt, że trafiły do cywila z magazynów wojskowych. Jeszcze wcześniej bardziej pierwotne wersje mieli Eskimosi. Jak więc widzimy są to kurki bardzo wytrzymałe i solidne, wiele firm posiada na stanie, jak kurtki zimowe Columbia. Choć obecnie można spotkać lepsze ale też gorsze wersje takich kurtek, to trzeba powiedzieć, iż jest to bardzo dobry wybór, o jakim z pewnością warto pomyśleć, gdy będziemy poszukiwać kurtki na zimę.

Standardowe wypełnienie kurtki to puch lub pierze, może być także ich jedno i drugie. Puch to miękkie oraz malutkie ptasie pióra, fragmenty te są niemal trójwymiarowe, co sprawia, że tworzą dookoła barierę izolacyjną z powietrza. Pierze natomiast to ptasie pióra wraz z puchem, są bardziej ciężkie, przy tym ich właściwości chroniące przed niską temperaturą są trochę niższe. Dlatego więc lepszy jakościowo jest puch, więc jak kupujemy kurtkę trzeba poszukać jego oznaczenie -”down”. Pierze jest oznaczone jako “feathers”.

Jeśli nie znajdziemy takich oznaczeń, a w sklepie nie będą pewni, jakiego typu to kurtka, to najprawdopodobniej wypełnieniem będzie pierze. Puch, oraz pierze mogą pochodzić z gęsi albo kaczek. Puch gęsi z pewnością posiada lepsze właściwości izolujące, jest niestety trudniej dostępny, a jednocześnie droższy.

Najczęściej możemy go spotkać, kiedy kupujemy drogą odzież turystyczną. Jednakże nic straconego, jeżeli chcielibyśmy posiadać taką kurtkę, to można zakupić ją za atrakcyjną cenę. Takie oferty często występują przy okazji otwierania outletów. Dobrym przykładem może być the north face outlet, w jakim możemy odnaleźć doskonałej jakości artykuły za rozsądną cenę – .