W jaki sposób dbać o zęby?

Promienny uśmiech prezentujący śnieżnobiałe zęby to nie wyłącznie atrybut człowieka sukcesu, lecz i marzenie niejednej z nas. Poznaj najważniejsze wymogi Twoich zębów!
Codzienna higiena uzębienia. To do znużenia przypominane zdanie zdaje się oczywiste.

Niestety, badania wykazują, że dalej wiele

jak robić zęby

Autor: Axami
Źródło: Axami

osób niezadowalająco troszczy się o codzienną higienę ząbków czy czyści ząbki pobieżnie. Wskazane jest zatem jest przypomnieć, że szczotkowanie zębów przez 2-3 minuty minimum dwa razy dziennie, a najrozsądniej każdorazowo posiłku, jest kluczowe w walce o biały uśmiech. Poza ząbkami trzeba czyścić także język, na którym zbierają się mnogie bakterie tworzące osad – sprawdź ten artykuł. Niektóre szczotki zawierają specjalną nawierzchnię czyszczącą przeznaczoną dla języka. Czyszczenie ząbków nie ogranicza się jednakże wyłącznie do czyszczenia. Aby skutecznie zadbać o ząbki, musimy także za każdym razem dokonywać oczyszczenia przestrzeni międzyzębowych z pomocą nitek stomatologicznych, które zwykle zawierają fluor. Nitkowania musimy dokonywać z góry na dół, ażeby nie kaleczyć dziąseł. W celu zwiększenia ochrony jamy ustnej, warto także płukać ją specjalnymi płynami. Odkładanie się nazębnego kamienia to naturalny proces, jaki dotyczy nawet ludzi szczotkujących zęby po każdym posiłku. Do jego budowy przysparzają się resztki jedzenia, bakterie a także substancje zawarte w ślinie. Nie jest możliwe bezpieczne a także efektywne usunięcie go na własną rękę w domu. Dlatego też, aby zatroszczyć się o ząbki (klinika dentystyczna Aurident Wrocław), dentysta z Wrocławia rekomenduje raz na sześć miesięcy udać się do gabinetu dentystycznego na zabieg zwany scalingiem.

dentysta z Wrocławia

Autor: Wen Chen
Źródło: http://www.flickr.com

Zalety zdrowej diety kojarzymy najczęściej z jej dobroczynnym wpływem na nasze organy wewnętrzne lub cerę. Ale przecież także ząbki czerpią z pokarmu istotne dla siebie składniki – wizytówka AuriDent zapraszamy. Ażeby troszczyć się o wytrzymałość ząbków, powinniśmy dostarczać im odpowiednią ilość wapnia, najrozsądniej w zestawieniu z witaminą D, jaka ułatwia jego wchłanianie.

Wapń odnajdziemy przede wszystkim w mleku oraz jego przetworach tj. jogurt naturalny lub sery. Sporą jego liczbę zawierają też sardynki oraz śledzie z puszki, orzechy, warzywa strączkowe i pełnoziarniste pieczywo.