Garderoba – jego wybór powinien być zależny od okoliczności

O tym, jak bardzo ważne jest, aby umieć dobrać strój do każdej sytuacji, nie trzeba oczywiście nikogo przekonywać. Znane jest przecież stwierdzenie „jak cię widzą, tak cię piszą”. Każdy z nas ma jakąś opinię na temat spotkanych w rozmaitych sytuacjach osób. Równocześnie każdy z nas sam jest każdego dnia oceniany – przez znajomych, współpracowników, nauczycieli, najbliższych, przez potencjalne sympatie. A od tego, jakie podejście mają do nas inni, wiele może zależeć.

Niekiedy na przykład bywa tak, że ktoś chce powierzyć nam jakieś ważne zadanie, które może mieć ważny wpływ na naszą późniejszą karierę. Okazać się może natomiast, że nie sprawiamy w jego opinii wrażenia osoby, której można zaufać – i zadanie to dostaje do realizacji kolega z biurka obok. Nie wspominając już nawet o randkach, na jakich przecież wciąż jesteśmy oceniani. Nie chciałbyś zapewne, aby miłość twojego życia przeszła ci koło nosa, bo założyłeś niestosowne do okazji spodnie męskie lee? W jeansach nie ma jak najbardziej nic złego. Nawet hip hop ubrania w różnych okolicznościach nie przeszkadzają, sprawdź: oferta ubrań hip hop .

Spodobał Ci się ten post? Jeżeli tak, to na pewno ucieszy Cię informacja, że analogiczny artykuł jest tuż obok. Zwyczajnie zobacz ten link remont dachu.

Pamiętajmy jednakże, że to co uchodzi dzieciom czy nastolatkom, nie przystoi już dorosłym osobom. Każdy z nas ma własny styl, jakieś własne upodobania związane ze strojem. I to nimi powinniśmy się kierować. Czasem jednak warto je sobie pozostawić na bardziej prywatny moment w życiu, a w tym bardziej oficjalnym pójść na kompromis.

bluza z kapturem

Autor: Warren S Photography
Źródło: http://www.flickr.com

Sytuacja, gdy lepiej być ostrożnym jeśli chodzi o strój, to na pewno nowa praca. Czasami okazuje się, że w firmie panuje pod tym względem zupełny luz. Wówczas nie zostaje nam nic jak tylko się z tego powodu cieszyć. W wielu firmach obowiązuje jednak dress code. Polega on z reguły na tym, że zakazane jest zakładanie luźniejszych ubrań, takich jak na przykład koszulki , które odsłaniają ramiona czy krótkie spodenki. Jest to ważne szczególnie w przypadku osób, które pracują na bieżąco z klientami. W takim przypadku nie reprezentują one już przecież wyłącznie samych siebie, ale całą firmę. Ale oczywiście warto dodać, że w wolnym czasie możemy jak najbardziej wrócić do własnego tylu. Jeansy, spodenki w palmy, szpilki – kiedy jesteś w swoim własnym domu czy na wakacjach, możesz nosić co chcesz i kiedy chcesz.