Torebki duże i małe czyli wszystko o tym, jaką pełnią rolę dla pań i jak można je dobrać do okoliczności i stroju

Jednym z nieodłącznych elementów nowoczesnych kobiet są torebki. O ile mężczyźni bardzo dobrze dadzą sobie radę bez niej, to duża część pań bez torebki nie wyobraża sobie codziennego dnia – przecież gdzieś trzeba nosić mnóstwo najróżniejszych drobiazgów, jakie i tak w licznych przypadkach są niepotrzebne, ale trzeba je przy sobie mieć.

Oprócz tego torebki są świetnym uzupełnieniem eleganckiego stroju, będą podkreślać jego charakter a tym samym zmysł smaku oraz styl właścicielki. Lecz jak się okazuje, tak naprawdę żadnej pani jedna torebka nie starczy – będzie ona musiała mieć ich przynajmniej parę, w każdym przypadku odpowiednio dopasowując ją do stroju. I przeważnie każda z nich jest inna, może mieć inny kolor, stylistykę i materiał z którego została uszyta, no i rzecz jasna będzie pasować na odmienne okazje. Jeśli jakaś kobieta będzie chciała, żeby jej torebka pasowała do okoliczności i wyglądu, to powinna się trzymać paru zasad. Nie są one trudne do zapamiętania, a ich użycie z pewnością pozwoli na uniknięcie modowych wpadek. Tutaj więcej: aktówki skórzane.

Pierwszą z takich zasad jest wybranie rozmiaru torebki zależnie od tego, na jaką okoliczność ma ona być. Na wieczór w teatrze torebka raczej być powinna nieduża, a na codzienne wyjścia na zakupy albo do pracy znacznie lepsze powinny być pojemne, do jakich powinno się zmieścić wszystko, co będzie potrzebne.

Torebka damska

Autor: SPERA.de Designerschuhe, Taschen und Accessoires
Źródło: http://www.flickr.com

Następna zasada to dobór torebki pod względem kolorystycznym. Obecnie moda zmieniła się znacznie i konieczne już nie jest, aby torebka pasowała do kapelusza czy też butów. Sprawdź więcej:

Wręcz odwrotnie, ma ona być nie uzupełnieniem ubioru, lecz jego ważnym elementem, dzięki czemu można sobie pozwolić na mniej lub bardziej odważne zestawienia. Rzecz jasna kolorystykę wszystkiego trzeba dobrać ze smakiem, bo w przeciwnym wypadku zwyczajnie będzie się wyglądać śmiesznie, lecz to najlepiej można zobaczyć, jak się stanie przed lustrem. Jeżeli jakaś pani będzie miała kłopot z wybraniem odpowiedniej torebki dla siebie to na pewno może jej pomóc jakaś dobra hurtownia torebek – w niej przeważnie będzie taki wybór, że bez problemów znajdzie się coś odpowiedniego.