Tkaniny na jesień i zimę – najnowsze trendy.

Sklep online proponuje w niskich cenach: tkaniny na jesień i zimę. W szczególności na ten okres proponuje się: dzianiny futerkowe. Dobrym rozwiązaniem jest również wełna gotowana i wełna parzona.

wełna

Autor: Damien Pollet
Źródło: http://www.flickr.com

Wełna to włókno naturalne, uzyskiwane z sierści owiec, wielbłądów, kóz, królików oraz innych. Włókno wełniane ma specyficzne cechy (np.: karbikowatość, łuskowatość, zawiera także lanolinę), dzięki którym nadaje się wspaniale do wytwarzania dobrej jakości wyrobów włókienniczych.Owcza wełna uzyskana przez strzyżenie żywych owiec, zwana też runem tudzież strzyżą, stanowi wspaniały surowiec włókienniczy do wyrobu dobrej jakości tkanin, dzianin i włóknin. Na Bliskim Wschodzie wyroby z wełny wytwarzano już w czasach starożytnych. Dobrej jakości wełnę, niebywale miękką, puszystą, o cieniutkich włóknach, długości od 4 do 12 cm, otrzymuje się z owiec merynos. Wełna gotowana jest to materiał o bardzo szerokim zastosowaniu w krawiectwie. Jest miękka, puszysta, elastyczna, lejąca. Jest w użytku tkaniną niebywale ciepłą, a jednocześnie przewiewną ze względu na wełnianio-wiskozowy skład. Wełna gotowana nadaje się na suknie, garsonki, tuniki ale także na płaszcze zimowe (po uprzednim ociepleniu), berety, szaliki, kamizelki, swetry. Cienka struktura supełkowa materiału przypomina wełnę buckle, jest od niej jednak nieco cieńsza, ale równie ciepła. geowłóknina producent gotowana jest materiałem dobrze układającą się, łatwą w szyciu i z pewnością godną polecenia. Wełna (www.lamalama.pl/) gotowana różni się tym od normalnej wełny, że po obróbce termicznej kurczy się (około. 20 – 30 proc. objętości), dlatego też wydaje się bardziej zbita. Wełna gotowana jest zatem bardziej ciepła (dobrze sprawdza się w przypadku niskich temperatur), bardziej trwała na zabrudzenia oraz nie powoduje tylu reakcji alergicznych (np.:drapanie, swędzenie, wysypka), co naturalna wełna. Następną wartą polecenia tkaniną jest wełna parzona. Więcej na .

To wspaniały kompan na jesień i zimę. Wełna parzona to gruba, lecz bardzo miękka, wysokiej jakości tkanina.Za sprawą oryginalnego splotu sprawia, że wykonane z niej produkty są bardzo oryginalne, nietuzinkowe oraz ponadczasowe. Wełna parzona posiada doskonałe właściwości termoizolacyjne. Wełna parzona nadaje się na: okrycia na wierch jak: płaszcze, kurtki; jesienne garsonki; pledy; zimowe sukienki.

Następną interesującą tkaniną jest dzianina futerkowa. Dzianiny futerkowe to bardzo wysokiej jakości, naturalnie wyglądające futerko sztuczne tkane. Poprzez perfekcyjną imitację powierzchni oraz wyglądu, futra tego prawie nie można odróżnić od naturalnego. Długość runa wynosi 2 cm.