Tatuaż to pamiątka na całe życie, co jednakże w momencie, kiedy pragniemy go usunąć? Pojawia się problem

No tak, być może przyjdzie taki dzień, gdy pomyślimy o usunięciu tatuażu. Wykonaliśmy go dawno temu, jak jeszcze byliśmy młodzi albo na zupełnie innym etapie życia, teraz natomiast taki pomysł wydaje nam się niezbyt mądry, a do tego tatuaż jest – twierdząc delikatnie – niezbyt ładny.

Pojawia się więc myśl, by go usunąć raz na zawsze, tak jakby nigdy go nie było. Ale jak usunąć, ile kosztuje usunięcie tatuażu? Sprawdź .

Trudno określić, jak wiele to będzie kosztować, ponieważ jest to zależne od rożnych czynników, czyli wielkości, jego lokalizacji, koloru czy sposobu zrobienia. Dość szybko i łatwo jesteśmy w stanie się pozbyć tatuażu płytkiego, czasowego. Jednakże usuwania makijażu permanentnego to już odmienna sprawa, bo taki tatuaż w założeniu wykonywany jest na całe życie (więcej na ).Obecnie najbardziej efektywnym sposobem zlikwidowania tatuażu jest laseroterapia. Możliwy jest również zabieg chirurgiczny. Inne mniej znane zabiegi to dermabrazja co oznacza peeling chemiczny.

Metoda na pajączka

Autor: 123rf
Źródło: 123rf

Co niezwykle istotne, każdy tatuaż (więcej o tej branży) musi być usuwany w odpowiedniej klinice, przez doktora. Niektórzy próbująusuwać tatuaż domowymi metodami. Używają w tym celu chlorku sodu, lecz nie jest do właściwy sposób. Bo taki zabieg przeprowadzany jest nieprofesjonalnie, więc można być pewnym, że pozostawi on nieestetyczne blizny. Tak jak powiedzieliśmy wcześniej, zdecydowanie łatwiej usunąć tatuaż płytki, okresowy. Jeśli zaś mówimy o tatuaży permanentnym to musimy wiedzieć, że jest to tatuaż na całe życie, więc to zupełnie inny, bardziej skomplikowany przypadek. W przypadku tatuażu okresowego barwnik wprowadzany jest w wierzchnie warstwy skóry, tak więc po właściwym czasie złuszcza się wraz z nią.

W sytuacji tatuaży permanentnych, barwnik dostaje się do głębszych warstw skóry, co powoduje, iż organizm nie jest w stanie pozbyć się barwnika. Odizolowuje więc go tworząc wokół niego torbiel i pozostawia na skórze na stałe. Kłopotem być mogą także tatuaże zrobione przez amatorów, bo w przeciwieństwie do profesjonalnych tatuaży, mogą mieć nierównomiernie rozmieszczony barwnik w skórze. Pamiętajmy więc, że tatuaż to bardzo specyficzna ozdoba ciała. Być może to nasza chwilowa zachcianka, więc wtedy lepiej zdecydować się na tatuaż okresowy. To pewność, że za pewien czas nie będzie już ozdobą naszego ciała, a my być może po pewnym okresie stwierdzimy, iż jednak nam go brak. Wtedy możemy zdecydować się na tatuaż permanentny. To lepsza metoda niż działanie pod wpływem emocji, a później poszukiwanie sposobu na zniszczenie naszego „dzieła”. Autor