Szafir i szmaragd stosowane są do wykonywania produktów jubilerskich

Aktualnie w elementach jubilerskich znacznie częściej pojawiają się rozmaitego rodzaju kamienie szlachetne i minerały, które mają niezwykłą prezencję i są ogólnie oceniane przez fachowców, za produkty najwyższego standardu. Oczywiście nie są one sporych rozmiarów, jednak pozwalają znakomicie dopełnić cały ubiór danej osoby, jaka zdecyduje się na nabycie i zastosowanie tego produktu.

szmaragd

Szafir, to jeden z najczęściej pojawiających się szlacheckich kamieni w jubilerstwie. Jego pochodzenie obejmuje kilka państw i to też wpływa na różnorodne kolory i odcienie. Rzecz jasna przed wykorzystaniem takiego kamienia w pracach jubilerskich, jest on poddawany specjalistycznym czynnościom, jakie mają za zadanie wyczyścić szkliwo, żeby dzięki temu wyglądał on bardzo korzystnie i posiadał znakomity połysk. Przeważnie jest on dostępny w formie pierścionków, naszyjników itp.

Przeczytaj więcej w tym artykule i zgłąb analizowane tematy też z innej perspektywy – one niewątpliwie również Cię zaciekawią!

Jest to produkt najwyższej klasy, dlatego jego cena jest duża, jednak z pewnością koszt tej biżuterii jest w pełni uzasadniony.

Także ogromną popularnością wśród jubilerów i pasjonatów kamieni i minerałów, cieszy się szmaragd, który jest ładniejszy niż szafir. To minerał, jaki także dostępny jest w wielu krajach i też posiada rozmaite barwy. Oczywiście minerał ten posiada bardzo aksamitny wygląd, dzięki czemu wyjątkowo rzuca się w oczy i robi ogromne wrażenie. To minerał ceniony przez sporą grupę specjalistów w dziedzinie geologii, jubilerstwa itp. Posiada on doskonałą prezencję, jaka zachwyca praktycznie w każdej jego formie. Różnorodność pochodzenia spełnia w tym przypadku istotną rolę, gdyż jego występowanie np. w Tajlandii i Australii powoduje, że przedstawia zupełnie różnorodny kolory, jednak przedstawia cudowny blask i jest atrakcyjnym minerałem, który używany jest to wyrobów biżuterii.

W praktyce, jest to minerał bardzo trudno dostępny, stąd też zazwyczaj można go zakupić zwłaszcza w sklepach jubilerskich, w których oferowany jest w postaci biżuterii, lecz także są dostępne pojedyncze minerały, jednak w małych wymiarach. Wielu fachowców charakteryzuje bardzo szczegółowo ten minerał, gdyż jest on obrabiany na wiele sposobów, aby przez to wydobyć z niego to co bardzo cenne. Każdy z takich sposobów pozwala zmienić jego wygląd, jednak mimo to pozostaje znakomity aksamitny kolor i oczywiście fantastyczny blask więcej informacji – .