Świat jest pełen doznań

Od dziecka wpajano nam, że pogoń za uciechami zgubnie się kończy – kończy się nadwagą i złym stanem zdrowia. Mimo to odmawianie sobie przyjemności nie leży w dzikiej naturze i bardziej szkodzi niż pomaga. Jak wyglądałoby nasze życie bez zmysłowych doznań? Potrawy byłyby mdłe i nijakie, a węch by nie istniał. Na szczęście przyjemności istnieją, a drogi nerwowe błyskawicznie przewodzą miłe wrażenia do mózgu. Jaki z tego morał? To co lubisz, rób często, lecz z umiarem.

perfumy

Autor: Christoff Muller
Źródło: http://www.flickr.com
Posłuchaj muzyki, zjedz kawałek czekolady albo spraw sobie bukiet kwiatów. Naukowcy udowodnili, iż małe radości to panaceum na nasze niedyspozycje. Przykładowo gorzka czekolada pomaga obniżyć ciśnienie – o ile zjadasz tabliczkę tygodniowo. Czy musi być gorzka? Powinna, gdyż zawiera bardzo dużo ziarna kakaowego, a to w nim znajdują się najcenniejsze składniki. Co więcej, gorzka czekolada przyspiesza przemianę materii, dlatego spalamy więcej kalorii – przekonują nas izraelscy uczeni.

A może czujesz się odprężona dbając o swe ciało produktami, które ofiarowała nam Matka Natura?(zobacz: Kosmetyki naturalne nie mają w swoim składzie substancji chemicznych. Odnajdziemy jedynie naturę. Używanie ich będzie więc przyjemne i skuteczne. Pozwolą na nowo odkryć zapachy świata, który nas otacza.

Kosmetyki sporządzane są z roślin, olejków z nasion lub owoców. Produkty mleczne, cukier otrzymywany z trzciny cukrowej, sok owocowy, i jajka są także częstym składnikiem kosmetyków naturalnych. Bywa iż, po otwarciu peelingu lub balsamu do ciała nachodzi nas pokusa by chwycić za łyżeczkę i zasmakować tych smakowitości – tak niesamowicie i kusząco pachną!

A zapach odgrywa ogromną rolę w naszych chwilach słabości. Mały lniany woreczek z zasuszoną lawendą wydziela piękny zapach, a dodatkowo pozwala walczyć z bezsennością – waniliowy koi skołatane nerwy, uspokaja. Często zapach ulubionej perfumy potrafi momentalnie wywołać uśmiech na naszej twarzy.

Jeżeli szukasz podobnych danych na opisywany wątek, to również rzuć okiem na cukiernie w Krakowie analogiczne portale, które podnoszą tę problematykę.

W dzisiejszych czasach nie tylko projektanci przekonują nas do swoich najnowszych kolekcji. Również perfumiarze wabią nas specjalnymi wiosenno-letnimi kompozycjami. Autor:

Łączmy więc przyjemne z pożytecznym dbając przy tym o to by dookoła nas nie brakowało miłych doznań, wtedy droga do zdrowia będzie krótsza|znacznie i prostsza.