Sukienki bawełniane na jesień, czyli nieodzowne antidotum na smutek

Udowodniono naukowo, że brak światła słonecznego negatywnie wpływa na samopoczucie istoty ludzkiej. Brak ciepłych promieni dokucza szczególnie zimą, ale jesienne dzionki też są pochmurne. Nic dziwnego, że ciemne obłoki za oknem bywają przyczyną rozbicia, ospałości, migreny, czyli jednym słowem: chandry. Trzydziestolatki dysponują całym arsenałem środków przeciwdepresyjnych i wytaczają przeciw jesiennej pogodzie najcięższe kolubryny.

sukienka

Autor: Bess Georgette
Źródło: http://www.flickr.com
Jednym ze sposobów walki jest udanie się do butiku. A nic tak nie poprawia samopoczucia jak niebanalne sukienki bawełniane na jesień (sprawdź sukienki na jesień). Wbrew pozorom posiadanie takich ubiorów w szafie staje się powodem do uśmiechu na obliczu i to nawet z kilku przyczyn. Po pierwsze, zanim je jeszcze zakupimy, oddamy się niezwykle miłej czynności poszukiwania odpowiednich fasonów w centrach handlowych i tak samo błogiemu mierzeniu.

Po drugie, sukienki bawełniane na jesień swoim modelem i kolorystyką uprzyjemnią nie zawsze słoneczne dni. Te dopasowane, z półdługimi rękawkami, długości midi, z całkiem małym dekoltem, podkreślą smukłe sylwetki ich właścicielek.

Nie wahaj się- przejdź do serwisu ray ban wrocław, by otrzymać ciekawe info na prezentowany w tekście zagadnienie. Czekamy na twoją opinię!

Te bardziej luźne suknie, z dołem lekko rozkloszowanym lub skrojonym w tak zwaną bombkę, zupełnie osłaniające dekolt, wybiorą puszyste damy. Jeśli będą wykonane w stylu retro, zawsze będą modne i posłużą prawie na wieki.

sukienki

Autor: Every Nature
Źródło: Every Nature

Kolorystyka i oryginalny ornament są jednak najistotniejsze. Tkaniny w duże, kolorowe kwiaty albo w mikroskopijne, ale gęsto rozrzucone astry, sprawiają, że wykonane z nich sukienki bawełniane na jesień przyciągają uwagę każdego przechodnia na ulicy. Na przekór jesiennej aurze, sukienki często przybierają ciepłe barwy, a także, te typowo kojarzone z tą porą roku, rdzawe odcienie. Dzięki temu ubranie posiada nadprzyrodzoną moc, która pozwala nam przeżyć ponure dni w wyśmienitym nastroju. Bawełna jest najlepszym materiałem na uszycie takich sukienek. Przewiewna, miła w dotyku, doskonała w noszeniu; sprawdzi się tak na co dzień, jaki i od wielkiego dzwonu, bo nie będzie krępować ruchów. Równie nietrudno ją wyczyścić, jak i wyprasować.

Jeżeli sukienki bawełniane na jesień nie posiadają kołnierza, to sygnał, że trzeba zakupić pasujące do nich dodatki: kolczyki, bransolety, korale. Poza tym przydałby się nowoczesny make-up i nietuzinkowa fryzurka. A to wszystko oznacza następną, równie miłą, wizytę u jubilera, zakupy w luksusowej drogerii i telefon do najlepszego fryzjerki w mieście – sukienki sylwestrowe.