Sposoby pozbywania się

We współczesnych czasach mamy styczność z bardzo dużym naciskiem na podkreślanie kobiecej urody. Wykształciły się kanony, które wydają się nienaruszalne. Jedną z niezmiernie istotnych kwestii jest sprawa owłosienia. Aktualnie panuje moda na bezwzględne usuwanie włosów z nóg, pach, a czasami także z okolic bikini oraz rąk. Nieakceptowalny jest również tak zwany wąsik, który częstokroć jest zmorą tysięcy kobiet. Reakcją na takie a nie inne zapotrzebowanie jest powstanie licznych sposobów na to, jak sobie radzić ze zbędnym owłosieniem.

depilacja laserowa
Autor: Elite
Źródło: Elite

Najpowszechniejsze są bez wątpienia maszynki i pianki do golenia. Jest to metoda szybka i bezbolesna. Zabieg golenia możemy wykonać same w domu, wystarczy że uprzednio pójdziemy do drogerii czy nawet zwykłego sklepu wielobranżowego i kupimy dobrą maszynkę oraz krem.

Zaintrygował Cię temat tego tekstu? Obowiązkowo sprawdź link, tam są zamieszczone jeszcze ciekawsze rzeczy, naprawdę warto to poznać.

Minusem tego sposobu jest bez wątpienia krótkotrwały efekt, zależnie od cech indywidualnych zabieg ten będziemy zmuszone powtarzać co kilka dni. W warunkach domowych możemy również przeprowadzić depilację za pomocą depilatora. W przeciwieństwie do maszynki nie ścina on włosów, lecz wyrywa je wraz z cebulkami. Dzięki temu efekt jest długotrwały i może się utrzymać nawet kilka tygodni. Aby jednak używać tego urządzenia należy się najpierw z nim oswoić oraz przygotować się na pewien stopień bólu, jaki zabieg będzie nam sprawiać. Z każdym następnym razem włosy będą słabsze, dzięki czemu dyskomfort będzie o wiele mniej odczuwalny. Innym, równie skutecznym sposobem usuwania owłosienia jest depilacja woskiem lub pastą cukrową. Obie te metody, tak samo jak depilator wyrywają włoski wraz z cebulkami. Tego typu zabiegi warto jednak wykonywać w profesjonalnym zakładzie kosmetycznym, co wiąże się z tym że są one stosunkowo drogie, zależnie od tego jaką powierzchnię ciała chcemy wydepilować. Zwykle są jednak mniej bolesne niż depilator, ponieważ wykonywane przez specjalistę trwają o wiele krócej. Jeżeli jednak interesuje nas bardziej radykalne rozwiązanie, należy zastanowić się nad depilacją laserową. Wykonuje się ją w profesjonalnych zakładach kosmetycznych, a polega ona na usuwaniu niechcianego owłosienia przy użyciu wiązki lasera – polecamy doprowadzającej do obumarcia włosów. Minusem tej metody jest na pewno jej cena, jako że jeden zabieg kosztuje kilkaset złotych, a wykonać ich należy kilka.

W tym tekście znajdziesz zajmujące informacje, lecz odszukaj ponadto (https://www.uroczysko7stawow.pl/spa-by-loccitane/day-spa) inne teksty na prezentowany temat. Z pewnością będą interesujące.

bikini
Autor: Butz.2013
Źródło: http://www.flickr.com

Efekt jest jednakże niezwykle długotrwały i umożliwia skuteczne pozbycie się zbędnego owłosienia na zawsze. Zanim wybierzemy to rozwiązanie warto wykonać odpowiednie rozeznanie przynajmniej w sieci, w celu znalezienia zaufanego specjalisty. Jeśli np. mieszkamy w Warszawie, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę ‘fotodepilacja warszawa’dostaniemy szereg wyników oraz . Niezależnie od tego, którą metodę wybierzemy, musimy dodatkowo odpowiednio zadbać o pielęgnacje miejsc, które poddajemy tym zabiegom. Zarówno golenie jak i depilacja osłabia skórę oraz naraża ją na podrażnienia. Warto zatem wykonywać te zabiegi z rozwagą oraz zadbać o odpowiednie nawilżenie.