Sposoby pozbywania się

We współczesnych czasach mamy styczność z bardzo dużym naciskiem na podkreślanie kobiecej urody. Wykształciły się kanony, które wydają się nienaruszalne. Jedną z niezmiernie istotnych kwestii jest sprawa owłosienia. Aktualnie panuje moda na bezwzględne usuwanie włosów z nóg, pach, a czasami także z okolic bikini oraz rąk. Nieakceptowalny jest również tak zwany wąsik, który częstokroć jest zmorą tysięcy kobiet. Reakcją na takie a nie inne zapotrzebowanie jest powstanie licznych sposobów na to, jak sobie radzić ze zbędnym owłosieniem.

depilacja laserowa

Autor: Elite
Źródło: Elite

Najpowszechniejsze są bez wątpienia maszynki i pianki do golenia. Jest to metoda szybka i bezbolesna. Zabieg golenia możemy wykonać same w domu, wystarczy że uprzednio pójdziemy do drogerii czy nawet zwykłego sklepu wielobranżowego i kupimy dobrą maszynkę oraz krem. Minusem tego sposobu jest bez wątpienia krótkotrwały efekt, zależnie od cech indywidualnych zabieg ten będziemy zmuszone powtarzać co kilka dni. W warunkach domowych możemy również przeprowadzić depilację za pomocą depilatora. W przeciwieństwie do maszynki nie ścina on włosów, lecz wyrywa je wraz z cebulkami. Dzięki temu efekt jest długotrwały i może się utrzymać nawet kilka tygodni. Aby jednak używać tego urządzenia należy się najpierw z nim oswoić oraz przygotować się na pewien stopień bólu, jaki zabieg będzie nam sprawiać. Z każdym następnym razem włosy będą słabsze, dzięki czemu dyskomfort będzie o wiele mniej odczuwalny. Innym, równie skutecznym sposobem usuwania owłosienia jest depilacja woskiem lub pastą cukrową. Obie te metody, tak samo jak depilator wyrywają włoski wraz z cebulkami. Tego typu zabiegi warto jednak wykonywać w profesjonalnym zakładzie kosmetycznym, co wiąże się z tym że są one stosunkowo drogie, zależnie od tego jaką powierzchnię ciała chcemy wydepilować. Zwykle są jednak mniej bolesne niż depilator, ponieważ wykonywane przez specjalistę trwają o wiele krócej. Jeżeli jednak interesuje nas bardziej radykalne rozwiązanie, należy zastanowić się nad depilacją laserową. Wykonuje się ją w profesjonalnych zakładach kosmetycznych, a polega ona na usuwaniu niechcianego owłosienia przy użyciu wiązki lasera – polecamy doprowadzającej do obumarcia włosów. Minusem tej metody jest na pewno jej cena, jako że jeden zabieg kosztuje kilkaset złotych, a wykonać ich należy kilka.

W tym tekście znajdziesz zajmujące informacje, lecz odszukaj ponadto (https://www.uroczysko7stawow.pl/spa-by-loccitane/day-spa) inne teksty na prezentowany temat. Z pewnością będą interesujące.

bikini

Autor: Butz.2013
Źródło: http://www.flickr.com

Efekt jest jednakże niezwykle długotrwały i umożliwia skuteczne pozbycie się zbędnego owłosienia na zawsze. Zanim wybierzemy to rozwiązanie warto wykonać odpowiednie rozeznanie przynajmniej w sieci, w celu znalezienia zaufanego specjalisty. Jeśli np. mieszkamy w Warszawie, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę ‘fotodepilacja warszawa’dostaniemy szereg wyników oraz . Niezależnie od tego, którą metodę wybierzemy, musimy dodatkowo odpowiednio zadbać o pielęgnacje miejsc, które poddajemy tym zabiegom. Zarówno golenie jak i depilacja osłabia skórę oraz naraża ją na podrażnienia. Warto zatem wykonywać te zabiegi z rozwagą oraz zadbać o odpowiednie nawilżenie.