Sposoby na usunięcie cellulitu

Gdy mają miejsce coraz cieplejsze dniami na ulicach można dostrzec kobiety w ubraniach odsłaniających coraz więcej. Wiele kobiet ma jednak z tym spory problem. Jak wskazują badania, w zasadzie co druga kobieta boryka się z cellulitem, czyli nagromadzającym się tłuszczem, jaki wygląda dość nieestetycznie.Nierzadko cellulit sprawia, że kobieta wstydzi się zaprezentować nie tylko w krótszych spodenkach czy spódnicy, ale wręcz w ogóle unika odsłaniania swoich ud i brzucha, gdyż są to rejony najbardziej podatne na występowanie popularnej pomarańczowej skórki.

Jak można zniwelować cellulit? Zazwyczaj panie wybierają konkretne balsamy udostępniane w zasadzie w każdej drogerii. Są to rozmaitego rodzaju kremy wzbogacone między innymi o ekstrakty z zielonej herbaty czy kawy, gwarantujące ujędrnianie skóry i jednocześnie modelowanie sylwetki. Takie preparaty są dość tanie i ogólnodostępne, zatem nic dziwnego, że kobiety chętnie je zakupują. Badania potwierdzają ich pozytywny wpływ, jednak w pewnych przypadkach może się okazać, że najbardziej intensywnie działający balsam nie pomoże w rozwiązaniu poważnego cellulitu.

skóra - wyobrażenie

Autor: Adam Mirowski
Źródło: http://www.flickr.com

Czasem takie kremy są również niewskazane ze względów zdrowotnych, między innymi w sytuacji, gdy osoba ma problemy z krążeniem. W dodatku, należy przyznać, że ujędrnianie skóry za pomocą balsamów jest raczej pracochłonne i wymaga determinacji. Alternatywą dla ludzi, którzy nie mają cierpliwości do stosowania tego rodzaju preparatów jest zabieg na cellulit. Jest to bez wątpienia szybsze rozwiązanie na walkę z pomarańczową skórką i bardziej widoczne. Wymaga jednak większego nakładu pieniężnego.

Taki zabieg na cellulit powinien być robiony przez należycie przeszkolone osoby i polega na działaniu na skórę laserami, ultradźwiękami lub rozmaitego typu masażami.

wizerunek - skóra

Autor: Lindz Graham
Źródło: http://www.flickr.com

Tego rodzaju zabiegi są polecane rzecz jasna osobom, które mają mocno widoczny cellulit i jest to dla nich jedyna metoda pozbycia się tego problemu.

Modelowanie sylwetki Warszawa można przeprowadzić także z udziałem regularnych ćwiczeń, niemniej podobnie jak stosowanie kremów antycellulitowych jest to dosyć żmudne i długotrwałe, dlatego potrzeba na to dużo więcej czasu i zaangażowania. Więcej na stronie .