Słyszałeś o ombre?

Autor: BGN
Ta tajemnicza nazwa ombre w dosłownym tłumaczeniu znaczy zwyczajnie cień. Efekt cienia doskonale został wykorzystany przez projektantów ciuchów. Kolejny już sezon utrzymuje się na topie. Do tego znajduje szerokie zastosowanie nie tylko przy projektowaniu ciuchów, ale także przy zdobieniu paznokci, tworzeniu makijażu czy farbowaniu włosów.

Ombre występuje również pod nazwą gradient. Ta druga być może lepiej oddaje cały efekt polegajacy na płynnym przejściu tonalnym pomiędzy dwiema barwami. Rzeczy z efektem ombre posiada w swojej ofercie wiele firm odzieżowych.

Czy zainteresował Cię nasz wpis? Jeżeli odpowiesz twierdząco, to idź tu i przejrzyj tam następne zajmujące wątki. Nie ociągaj się!

Dla przykładu mogą posłużyć ubrania h&m. Ombre jest używane przez markę h&m przy produkcji przeróżnych części garderoby. Najkorzystniej jednak wygląda na spodniach i leginsach.

Spodnie h&m odpowiadają wszelkim obowiązującym aktualnie trendom, dlatego też bez trudności powinniśmy odnaleźć wśród nich takie z efektem cienia. Interesujące jest również to, że łączenia kolorów są różne, a gradient nie jest uzyskiwany jedynie przez przejście z z ciemniejszej do jaśniejszej barwy w ramach tej samej tonacji lub przejście z barwy do samej. Spodnie i leginsy h&m z efektem ombre łączą ze sobą też barwy przynależne do różnych tonacji, dając niesamowity efekt.

Efekt ombre na ubraniach można również uzyskać w tzw. warunkach domowych. Całość procesu nie jest trudny a do tego nie wymaga specjalnego wysiłku lub poczynienia jakiś szczególnych nakładów finansowych. Do jego przeprowadzenia będziemy potrzebować po pierwsze silny wybielacz. W roztworze z wybielaczem namaczamy rzecz do wysokości, na której chcemy by biegła granica między dwoma kolorami i farbujemy taki czas, aby otrzymamy oczekiwany efekt.

Oprócz wspomnianych już ubrań efekt ombre doskonale prezentuje się na paznokciach, powiekach i włosach. Jeśli chodzi o robienie makijażu i malowanie paznokci, każda kobieta powinna sobie z tym poradzić, bez potrzeby otrzymania specjalnych wskazówek w tym zakresie. Co innego jeśli chodzi o farbowanie włosów. Tutaj sytuacja zmienia się diametralnie i konieczne jest już posiadanie podstawowych umiejętności.

Tak pochłonął Cię ten tekst, że masz ochotę na kolejne artykuły? Najmniejszy kłopot. Po prostu najedź na hiperłącze i czytaj dalej.

Dlatego też, jeżeli mamy ochotę ufarbować włosy z efektem ombre rozsądniej jest pójść z tym do profesjonalisty.