Słodycze – coś, co uwielbiają wszyscy

Ciężko znaleźć kogoś, kto nie lubi słodkości – praktycznie każda osoba ma pewne swoje ulubione czekoladki, batoniki, cukierki oraz sporo innych. Szczególnie najmłodsi uwielbiają słodycze; po części wynika to stąd, że najmłodsi posiadają znacznie więcej receptorów smakowych odpowiedzialnych za odczuwanie słodkiego smaku. Jednakże można odnieść wrażenie, iż również spora ilość starszych osób nie jest ich pozbawiona. Słodkie przysmaki są przez nas chętnie kupowane na podwieczorek albo także na przekąskę przez obiadem.

saletra potasowa

Autor: liketearsintherain’s buddy icon
Źródło: www.flickr.com
W Polsce, tak samo, jak w różnych krajach Europy, działają ci sami wytwórcy jeżeli chodzi o słodkości. Dlatego generalnie regały w naszych sklepach mają niemalże taką samą zawartość.

Zerknij – przygotowaliśmy wyjątkowo dla Ciebie kolejne hiperłącze do www. Tam wyszukasz sporo przydatnych wątków na powyższy temat.

Każdy z nas za, czy to z reklam w TV czy regałów sklepowych takie marki, jak Ferrero – wytwórcę dla przykładu kremu Nutella czy też niezwykle popularnego Rafaello, Haribo – który najbardziej słynie z produkcji słodkich żelowych miśków albo i markę Prince Polo, która oferuje pyszne wafle oblewane czekoladą w licznych rodzajach a także smakach – sprawdź pełną propozycję pod adresem. To tylko wybrane przykłady marek, które na pewno zna każda osoba, która z radością robi sobie pyszną przerwę z ulubionymi słodyczami. Przywołany tu konsensus, że praktycznie wszędzie można dostać nasze ukochane słodycze ma zarówno dobre, jak i złe strony: z jednej praliny Ferrero, żelki owocowe Haribo czy też wafelki Prince Polo są szeroko dostępne, z drugiej – zapominamy o naszych regionalnych przysmakach.

Mimo że w tak lubianych przez wszystkich słodkościach znaleźć można sporo szkodliwych substancji, można mieć absolutną pewność, iż nigdy nie znajdziemy w nich bardzo trującego związku chemicznego, którym jest saletra potasowa. Cóż to takiego? To znany od setek lat związek chemiczny, który na szerokie zastosowanie szczególnie w branży paliwowej, produkcji mięsa, oraz uprawie ziemi.

Przedstawiana tutaj tematyka jest dla Ciebie godna uwagi? Jeżeli tak, to wejdź do serwisu hurtownia włóczek, który opisuje pokrewne zagadnienia.

Saletra potasowa to dokładnie azotyn potasu – saletra to jedynie nazwa zwyczajowa. Substancja ta to bardzo mocny utleniacz, dlatego wykorzystuje się go w działaniach wiążących się z wytwarzaniem czarnego prochu. W wędliniarstwie sprawdza się on jako konserwant, a zmieszany z cukrem jest głównym składnikiem paliwa w samodzielnie wykonywanych materiałach pirotechnicznych – Saletra w Ceneo.