Skarpety – na jakie czynniki zwrócić uwagę podczas ich zakupu?

Wielu z nas błędnie myśli, że nie jest istotne to, jakie skarpety kupią. Co więcej wielu z nas wybiera skarpety bazując na podziale na skarpety bawełniane (czyli w skrócie te dobre, w których stopa „oddycha”), i skarpetki zrobione ze sztucznych włókien (a więc te „słabsze”, których należy unikać). Prawda jest jednak taka, że istnieje wiele innych czynników, które trzeba uwzględnić kupując skarpety.

skarpetki

Autor: fenwench
Źródło: http://www.flickr.com

Temu tematowi będzie też poświęcony ten tekst. Warto jest okazać troskę swoim stopom. Mimo, iż wybór skarpet wydawać się może sprawą bardzo łatwą, wręcz trywialną, warto pamiętać, że będziemy je nosić przez wiele godzin dziennie. Jest więc to inwestycja, która bez wątpienia warta jest poświęconego jej czasu i pieniędzy. Nasze stopy będą nam za to wdzięczne! Czym więc się kierować kupując skarpet? Przede wszystkim, nie daj się zwieść hasłom „100% bawełna”. Pomimo,że każdy producent skarpet produkuje skarpety o nieco odmiennym składzie, każdy kto twierdzi, że jakieś skarpety zawierają wyłącznie bawełnę, najzwyczajniej w świecie nie mówi prawdy.Dlaczego? Ponieważ bawełna jest nierozciągliwa! Z tego też względu, skarpetki zrobione wyłącznie z bawełny nie mogłyby się utrzymać na naszych stopach! Z tego względu zwyczajowo dodaje się do nich lycre. Warto więc patrzeć na skład (bawełna jest z pewnością lepsza dla naszych stóp niż inne materiały sztuczne), jednak nie pozwól się oszukiwać hasłom reklamowym! Co więcej, w pewnych sytuacjach warto rozejrzeć się za innym składem – osoby uprawiające sport czy też wycieczki górskie, mogą potrzebować skarpet o innym składzie, którezagwarantują stopom większą termiczność oraz oddychalność.

Jeśli chcesz odnaleźć więcej w treści (https://www.skalnik.pl/odziez/softshell) na omawiany w tym serwisie temat, to kliknij ten link, a z pewnością Cię one zaintrygują.

Po drugie, dobierz kształt skarpet do obuwia, które planujesz nosić.

skarpety stopki

Źródło: pixabay

Jeżeli w tym sezonie planujesz nosić tzw. balerinki, warto wybrać skarpety stopki (przykładowych szukaj: skarpety stopki). Jeżeli planujesz zaś górską wędrówkę, niezbędne będą trekkingowe skarpetki za kostkę, wystające poza buty Co więcej, należy pamiętać, że kolor skarpetek powinien pasować do reszty stroju.Na pewno nie raz widzieliście kogoś w czarnych spodniach oraz czarnych pantoflach, noszącego białe skarpetki. Bez wątpienia jest to 1 z przykładów, kiedy źle wybrane skarpety potrafią zniszczyć całą elegancję stroju.