Rodzaje okularów – przeczytaj, jakie są właściwe dla ciebie

Jeżeli dopiero udajesz się do okulisty, powinieneś być zorientowany, iż nie ma jednego typu okularów. O ile oprawki wybierasz indywidualnie, zależnie od własnych upodobań oraz możliwości budżetowych, o tyle szkła dostosowane są do określonej wady wzroku. Co trzeba o nich wiedzieć?

okulary

Autor: Kathy Sunderman
Źródło: http://www.flickr.com
W pierwszym rzędzie wyróżniamy soczewki dla osób krótkowzrocznych i dalekowzrocznych.

Ciekawią Cię różnego rodzaju fachowe wątki? Zatem kliknij tutaj (https://psychiatrabydgoszcz.com.pl/leczenie-nerwicy/) i czytaj nasze kolejne wpisy na ten temat. Mamy nadzieję na Twoją opinię.

To dwa podstawowe rodzaje, jednak niekiedy dużo lepszym rozwiązaniem są okulary progresywne. Czym się charakteryzują? To okulary, po jakie zazwyczaj sięgają ludzie po 40 roku życia – można w nich jednocześnie rewelacyjnie widzieć obiekty położone dalej, jak też czytać książkę, do czego służą ich dolne fragmenty. Niektórzy muszą nauczyć się ich użytkowania, bowiem początkowo może się wydawać, że obszar, na który spoglądamy, ucieka. Jednakże nauka nie trwa dłużej aniżeli czternaście dni. Jeżeli jednak nie potrzebujemy takiego rozwiązania, ponieważ obraz jest rozmazany wyłącznie wtedy, gdy próbujemy zobaczyć coś z bliska, możemy zdecydować się na po prostu okulary do czytania – okulary do czytania w zestawie z pudełkiem. Z nimi znowu normalnie przeczytasz smsa w komórce lub skończysz ulubioną książkę, bez konieczności podsuwania jej coraz bliżej. Będziesz z powrotem normalnie egzystować.

Poza okularami do czytania wyodrębnia się również okulary do komputera, które chronią oczy przed zbytnim przemęczeniem. W razie, gdy nasza wada jest poważna i nie możemy obejść się bez szkieł, warto jest zakupić okulary przeciwsłoneczne ze stosowną dla siebie mocą optyczną – . Nie tylko chronią oczy przed słońcem oraz szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym, ale także pozwalają

okulary

Autor: Nicole Kasper
Źródło: http://www.flickr.com

nieustannie cieszyć się bardzo dobrą ostrością widzenia. Niestety nie każdy może z nich skorzystać, przede wszystkim ze względu zbyt dużej panoramiczności noszonych okularów, dlatego należy skontaktować się z gabinetem optycznym, w którym zamawiamy swoje szkła i zasięgnąć więcej informacji.

Opisane sugestie niewątpliwie pomogą w wyborze odpowiednich szkieł dla siebie. Pamiętaj, że w celu otrzymania szczegółów i specjalistycznej wiedzy najkorzystniej jest iść do okulisty, który skontroluje twój wzrok oraz wypisze należytą receptę. Powinniśmy zatroszczyć się o swoje oczy, aby dobrze służyły nam przez całe życie, a także nie sprawiały problemów, z którymi trudniej będzie sobie poradzić.