Robienie zakupów przez sieć internetową- jak robić zakupy w zagranicznych sklepach on-line, by nie musieć zwracać produktów

Wraz z rozwojem internetu zaczęto tworzyć coraz lepiej wyposażone sklepy on-line. Dużą część produktów można zamówić nie tylko w ojczystych sklepach, ale też zagranicznych. Zakupy przez internet nie zawsze jednak są takie proste jakby się wydawało.

Najistotniejszym punktem podczas wykonywania zakupów w sklepach on-line powinno być zapoznanie się z zasadami zakupów w danym sklepie jak również opiniami innych klientów na jego temat. W przypadku zakupów w sklepach (zobacz kliknij tu) poza granicami kraju bądź portali aukcyjnych mających w ofercie produkty z zagranicy, powinniśmy być bardzo uważni. Produkty zagraniczne to nierzadko większy wydatek, miejmy wiec pewność, że nasze fundusze będą mądrze wydane. W zależności od sezonu można odnaleźć okresowe promocje w sklepach on-line na konkretne działy produktów – czytaj o nowościach modowych w internecie. Na przykład w okresie wakacyjnym mogą być to szorty kąpielowe Henderson lub różnego typu tankini oraz inne stroje kąpielowe dla pań. Warto korzystać z takich promocji, dzięki nim można wyposażyć się w zagraniczny produkt po bardzo przystępnej cenie. Robiąc zakupy w sklepach zagranicznych musimy znać język przynajmniej na poziomie podstawowym, żeby rozumieć warunki zakupu.
buty
Autor: VIVOBAREFOOT
Źródło: http://www.flickr.com

Znaczący problem mogą sprawiać klientom odmienne oznaczenia rozmiarów ubrań albo obuwia w zagranicznych sklepach internetowych. W wielu sklepach trudne do odnalezienia będą na przykład buty sportowe rozmiar 35, odnajdziemy za to odmienne oznaczenia rozmiarów. Podobnie jest w przypadku produktów odzieżowych- prawie na całym świecie stosowane są standardowe oznaczenia rozmiarów na przykład sukienki rozmiar L od słowa „large”. Większy kłopot pojawia się jeśli chodzi o oznaczenia numeryczne. Są one inne według tabeli europejskiej, angielskiej lub amerykańskiej – czytaj .htm. Przed zakupami powinniśmy poszukać w internecie tabelek, które przybliżą nam wymiary podanych rozmiarów dostępnych w zagranicznym sklepie internetowym. Możemy znaleźć na przykład porównawcze tabele z rozmiarami w Europie i innymi.

Zakupy w zagranicznych sklepach on-line to często dobre ceny jak również niepowtarzalne produkty. Trzeba jednak pamiętać o odpowiednim dobieraniu rozmiaru zgodnie z oznaczeniami w danym kraju, by nie musieć w późniejszym czasie borykać się ze zwracaniem produktu do sklepu.