Kamuflaż na każdy dzień

Moda na militaria od dłuższego czasu nie słabnie. Dzieje się tak dlatego, że militarne ciuchy nie tylko są szykowne i oryginalności, a z rozmysłem łączone z ubraniami sportowymi powodują, że jest nam wygodnie i na luzie. Nie bacząc na nasze pokojowe usposobienie pobawmy się więc w zbrojny konflikt, lub chociaż w rewolucję w naszej szafie.

Czołg T-34

Kamuflaż multi cam powstał na bazie kamuflażu wojskowego Scorpion Pattern, wykorzystywanego z powodzeniem w wojsku amerykańskim. Oficjele wybrali jednak inny rodzaj kamuflażu i tak multi camo trafił na rynek mody. Oszukujące wzrok połączenie plam w kolorach beżu, brązu i zieleni sprawdziło się na wybiegach i do dziś święci triumfy popularności. Firmy takie jak Tru-Spec, Rothco czy BlackHawk specjalizują się w produkcji tej odzieży, gdyż gwarantuje ona najwyższą jakość i świetnie nadaje się nie tylko na wyprawy, ale również do codziennego użytku.

Styl militarny w wojsku
Autor: 176th Wing Alaska Air National Guard
Źródło: http://www.flickr.com

Spodnie taktyczne używane przez specsłużby i elitarne oddziały wojskowe mają ogromne wzięcie także na cywilnym rynku. Są zaimpregnowane teflonem, mają dużą liczbę przydatnych klapek i schowków, a specjalne taśmy umożliwiają dołączenie ładownic i kieszeni. Są idealne na survival, ale jednocześnie na tyle stylowe, że mają zagorzałych zwolenników. Uzupełnione o pasek pleciony z nylonowej taśmy stają się po prostu świetnym ciuchem prezentującym militarny styl.

Bojówki wojskowe to spodnie moro z charakterystycznym wzorem multi camo, choć ich wariacji kolorystycznych jest niezliczona ilość. Ważniejsza niż ich design jest jednak ich jakość, dzięki 50% bawełny i 50% nylonu są niezwykle lekkie, a zarazem piekielnie wytrzymałe. Doskonale sprawdzają się przy każdej pogodzie. Pewnie dlatego kupują je ludzie w różnym wieku i mający różnorakie poglądy. Łączy ich jedno – umiłowanie komfortu i tęsknota za prawdziwą.