Przygotuj dziecko na Komunię

stół

Źródło: Courtyard by Marriott Warsaw Airport

Nadchodzi czas, kiedy maluchy przystąpią do pierwszego sakramentu. Komunia, gdyż o niej mowa, to takie przymierze malucha z Bogiem. Przed tym ceremoniałem religijnym dzieciaki chadzają na nauczania, aby zrozumieć sedno tego sakramentu. Ty także, jako rodziciel, musisz się właściwie przygotować.

Zastanów się, czy chcesz urządzić maluchowi uroczystość domową.

Jeśli chcesz zobaczyć dodatkowe materiały zachowane w tej tematyce, zobacz link na stronie (https://4stronysmaku.pl/jakie-wino-wybrac-na-prezent-swiateczny/). Tam także znajdziesz coś interesującego dla siebie!

Możesz zwołać członków familii, by mieć razem uroczysty posiłek. Miej na uwadze jednakże, że to potomek musi być w sercu uwagi tego dnia – wszak to jego Pierwsza Komunia Święta. Nie zapominaj również, że opiekunowie muszą dawać godny naśladowania przykład, dlatego nie stawiaj na komunijnym stole napojów alkoholowych.

pierwsza komunia święta

Autor: kabeto jamaica
Źródło: http://www.flickr.com

Następną sprawą, jaką musisz uczynić przed tym świętem, jest zakup stroju dla młodego człowieka. Suknie komunijne napotkasz w sklepach w rozmaitych fasonach i kolorach. Należy jednakże postawić na jakieś skromniejsze rozwiązanie – pamiętaj, że Jezus z Nazaretu promował prosty styl życia. Nie są szczególnie konieczne jakieś fikuśne wianki, wystarczy prosta, biała suknia dla dziewczynki. Chłopakowi kup schludny garnitur, najlepiej w kolorze granatowym.

Właściwie sprawa stroju jest zależna od parafii. Nieliczni mądrzy i rozumiejący ducha nauk Jezusa kapłani zarządzają, by w ich kościele maluchy szły do Komunii w takich samych, skromnych strojach. Alby są skromne i prezentują się naprawdę dobrze.

Wiedz, że Pierwsza Komunia jest wydarzeniem o celu religijnym. Nie musisz z tej przyczyny darować maluchowi drogich darów. Najważniejsze jest tu przeżycie duchowe. Jeśli w prosty sposób zorganizujesz te wielkie wydarzenie, dasz maluchowi godny przykład. W obecnych czasach pierwsze komunie stały się zawładnięte przez filozofię materialną. Dzieciaki nie pojmują sensu tego święta, czekają tylko na upominki. A opiekunowie robią z sakramentu okazję, by pokazać własną zamożność.