Przydatne wskazówki dla panów którzy posiadają brody, jakie są sposoby na twarz bez zarostu.

W ostatnim czasie coraz częściej można zobaczyć panów z dużym zarostem, w wielu kręgach długa broda uznawana jest za symbol męskości.

Jednak w błędzie jest ten, kto mówi, że zapuszczając brodę nie trzeba nic przy niej robić. Jest zupełnie inaczej, wymaga ona tak samo dokładnej opieki jak włosy na głowie, więc decydując się na nią trzeba się zaopatrzyć w parę koniecznych akcesoriów. Na pewno konieczne są nożyczki, za pomocą jakich będzie się dbać o długość i kształt włosów, równocześnie je utrzymując w odpowiedniej kondycji. Konieczne są także rozmaite kosmetyki męskie do pielęgnacji, na szczęście w sklepach jest ich coraz większy wybór. Na pewno pomyśleć należy o czymś do regularnego mycia włosów, za to do modelowania i odżywiania bardzo dobrze będzie się nadawał porządny balsam do brody.
kosmetyki męskie

Autor: Your Mildura
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli ktoś brody nie zamierza zapuszczać, to powinien regularnie się pozbywać zarostu. Mężczyźni paradujący z półcentymetrowymi włosami na twarzy nie do końca dobrze się prezentują, z tego też powodu powinni oni sięgać częściej po brzytwę lub maszynkę. Obecnie sposobów na pozbycie się w skuteczny sposób zarostu jest co najmniej kilka, więc ewentualne zaniedbania w wyglądzie będą efektem lenistwa a nie braku możliwości. Najpopularniejsze są różnorakie, jednorazowe albo wielokrotnego użytku, przy pomocy których zwyczajnie się goli wszystkie zbędne włosy.

Przy używaniu maszynki niezbędna będzie też dobra pianka do golenia, która odpowiednio zmiękczy i nawilży zarost, przez co będzie się go można łatwiej pozbyć.