Projektanci oferują swoim klientom mieszanki różnych plecionek roślinnych i tkanin także w sandałach i butach na koturnach

W swoim kształcie przypominają znane nam z przedszkola kapcie. Obecnie nie patrzymy na nie przez pryzmat staroświeckości, a ekstrawagancji i wymyślnego designu. To zasługa przede wszystkim materiałów roślinnych (len, konopie, juta), z których kombinacji wykonana jest przeważnie podeszwa, albo czub buta. Espadryle – bo o nich mowa, to nie tylko płaskie, dwuwarstwowe balerinki do bezproblemowego i zdrowego przemieszczania się.

Twórcy wymyślili dla swoich klientów kombinacje włókien roślinnych i tkanin również w przypadku butów na koturnach i sandałów. Wysokość podeszwy w espadrylach

buty

Autor: S’Portofino
Źródło: S’Portofino

oscyluje między trzema (najbardziej płaskie) i ośmioma (koturny) centymetrami wysokości. Dla kobiet dochodzi opcja z odkrytymi lub zasłoniętymi piętami. Podobne rozwiązania występują szczególnie w przypadku podwyższonych koturn. Przed paniami stoi więc całkiem pokaźny wybór, biorąc pod uwagę i gabaryty podeszwy, i kolorystyczne zachcianki (link).
Różnice cenowe wynikają z jakości tkanin i wyróżnika butów – podeszwy. Ta ostatnia zrobiona jest z włókna plecionego. Na życzenie klient może zdecydować się na wymyślny design butów, od prostego, w jednym kolorze po kombinacje różnych symboli – biorąc pod uwagę zmysł artystyczny i paletę kolorów zaprojektujemy ulubionego espadryla!

Buty o korzeniach hiszpańskich nie są, abstrahując od przewagi kobiet w kwestiach mody, tylko ich domeną. Także panowie znajdą na espadrylowym rynku coś pod siebie.

buty

Autor: Reserved
Źródło: Reserved

Męskich modeli jest mniej, lecz wyłącznie dlatego, iż panowie – mimo równouprawnienia w dziedzinie mody – nie włożą, a tym samym nie kupią dla siebie butów na koturnie – także w przypadku espadryli. Oferta dla panów to zwłaszcza bogactwo płaskich, wręcz „kapciowych” modeli.
Najtańsze buty łączące tkaniny z podeszwami pochodzenia włóknistego wyszukamy w serwisach aukcyjnych już od kilkunastu złotych. Będą one bazowały na cienkiej podeszwie i niskiej jakości tkaninie, najczęściej w jednym kolorze. Wykonanie, klasa materiałów i krój – wszystkie te elementy odgrywają rolę przy ustalaniu ceny butów. Za espadryle naprawdę dobrej klasy zapłacimy powyżej dwustu złotych . Dobre, przyciągające uwagę buty – niekoniecznie luksusowe espadryle, to klamry pieniężne w okolicach 70-100 złotych.