Problem ze znalezieniem skutecznego sposobu na pozbycie się zarostu

Golenie to jedna z codziennych czynności realizowanych przez większość mężczyzn. Choć jest ona zazwyczaj wykonywana rutynowo i nie wywołuje większych problemów, to jednak w nielicznych sytuacjach mogą wystąpić problemy ze skutecznym usuwaniem niechcianego zarostu.

Problem powstaje, kiedy mężczyzna ma dość twardy zarost, który ciężko usunąć przy pomocy standardowych maszynek do golenia.

skóra - rzut

Autor: Konrad Gruza
Źródło: http://www.flickr.com
skóra - rzut

Autor: Adam Mirowski
Źródło: http://www.flickr.com

Pewnym rozwiązaniem w tym zakresie jest z pewnością brzytwa na żyletki, czyli zupełnie inny rodzaj golenia. Standardowa brzytwa jest aktualnie rzadziej stosowana do usuwania zarostu, z kolei brzytwa na żyletki jest dość często wybierana przez mężczyzn, którzy mają na co dzień problem z efektywnym ogoleniem się przy pomocy jednorazowych maszynek do golenia ).

skóra - perspektywa

Autor: Arild Finne Nybø
Źródło: http://www.flickr.com

Problemy pojawiają się również, kiedy golenie nie jest przeprowadzane w odpowiednim kierunku. Każda skóra ma bowiem własne upodobania i operowanie brzytwą na żyletki bądź maszynką w nieodpowiednim kierunku może prowadzić do nieprzyjemnych konsekwencji. Do jednych z nich zalicza się wrastający zarost, który może okazać się bardzo bolesny (dowiedz się o wzrastającym zarości).

Co więcej, zwykle wrastający zarost jest również nieestetyczny, wobec czego jest on dla każdego niepożądanym skutkiem golenia. Oprócz niewłaściwej techniki golenia wrastający zarost powstaje również wtedy, kiedy mężczyzna stosuje nieodpowiednie narzędzie do usuwania zarostu. Dlatego też brzytwa na żyletki, choć mogłaby się wydawać jest dość archaicznym i niezbyt komfortowym narzędziem, jest stosunkowo często używana przez mężczyzn.

W drogeriach można z kolei znaleźć naprawdę sporo produktów, jakie mogą złagodzić podrażnienia po goleniu. Do jednych z nich zalicza się popularna woda kolońska , która dla wielu mężczyzn stanowi w zasadzie rodzaj perfum. Woda kolońska obecnie straciła nieco na znaczeniu, ponieważ na rynku jest faktycznie bogata oferta przeróżnych kosmetyków do zastosowania w związku z goleniem. Dostępne są także w sprzedaży kosmetyki, jakich zadaniem jest zapobieganie wrastającemu zarostowi.

Rozległy wybór, jeżeli chodzi o kosmetyki do golenia sprawia, że często panowie mają kłopot z kupieniem najefektywniejszych preparatów. Wiele zależy również od rodzaju skóry oraz oczywiście od genów.