Pozbywanie się niechcianego owłosienia jest dziś modnym trendem, a czasem ma także czysto estetyczne uzasadnienie

Walka z nadmiernym owłosieniem to przeważnie syzyfowa praca. Raz wyrwany włos ponownie odrasta, często też grubszy niż poprzednio. Aktualny kanon piękna wcale nie uwzględnia tego, by modna i ładna czterdziestolatka miała łydki albo pachy pokryte choćby ledwo widocznym meszkiem. Gdy do tego dorzucimy problemy natury genetycznej, to jednocześnie odpowiemy na pytanie, z jakiego powodu ośrodki medycyny estetycznej nie świecą pustkami.

Przyzwyczailiśmy się do faktu, że to reprezentantki płci pięknej najczęściej przodują w stosowaniu kuracji odmładzających lub upiększających, z tego powodu zestawienie wyrazów (depilacja dla mężczyzn w Warszawie) brzmi dosyć dziwnie czy niemal niedorzecznie. Tymczasem wizyta trzydziestolatka w gabinecie medycyny estetycznej nie w każdym przypadku jest kaprysem.

depilacja

Autor: Karl-Ludwig Poggemann
Źródło: http://www.flickr.com

Z zabiegów laserem bądź ultradźwiękami korzystają w końcu przedstawiciele obojga płci, zwłaszcza jeśli nadmierne owłosienie jest przyczyną niemałych kompleksów. Aktualnie stosowane metody eliminowania włosków mogą znacząco zmienić życie niektórych klientów, którzy np. w końcu nie będą wstydzić się pójść w lecie na basen.

O tym, że mieszkańcom Polski stale brakuje pieniędzy, a czasem pensje wydają się być za niskie w stosunku do ponoszonych kosztów przekonaliśmy się wielokrotnie, często również i na własnej skórze. Tymczasem o tym, że brak nam czasu, myślimy zazwyczaj dopiero wtedy, kiedy się śpieszymy lub już jesteśmy spóźnieni przynajmniej parę minut. Dyrektorki nie zawsze mają wystarczająco dużo czasu, żeby codziennie golić nogi. Stąd (depilacja laserowa w Warszawie) bądź ogólniej zabiegi depilacyjne realizowane w przychodniach medycyny estetycznej nadal cieszą się ogromna i rosnącą popularnością.

Eliminowanie owłosienia przybiera również o dużo mniej radykalną formę. Otóż, prawdziwie elegantki chcą pochwalić się idealną linią brwi. Nieduże włoski nad powiekami tak naprawdę rosną według informacji zapisanych w genach, więc cały czas trzeba te brwi – (nasza oferta) regulować. Tego rodzaju zabiegi przeprowadzają najczęściej gabinety kosmetyczne, chociaż niektóre panie po dwudziestce lub trzydziestce usuwają włoski samodzielnie, a dokładnie wykonany zabieg zapewne daje przedstawicielkom płci pięknej sporo satysfakcji.