Powraca zainteresowanie tematami wojskowymi czyli przykładowy ekwipunek amatora militariów

Od pewnego już okresu możemy zaobserwować zwiększenie zainteresowania zagadnieniem jakim są ogólno pojęte militaria. Począwszy od ubrań wzorowanych na wojskowe przez konkretny sprzęt, taki jak atrapy karabinów aż po czołgi opancerzone, jednoślady i tak dalej.
Wzrost popularności tego zjawiska widać choćby po ilości sklepów w Internecie, które oferują naprawdę szeroki asortyment jeżeli chodzi o militaria.

Promocja

Autor: Moritz Barcelona
Źródło: http://www.flickr.com
W tych sklepach możemy kupić niemal wszystko, od prostych akcesoriów jak noże, aż po specjalistyczne spodnie taktyczne, jakie cieszą się popularnością wśród ludzi biorących udział w zabawach typu Air Soft Gun (na temat militariów). Jeszcze parę lat temu taki sprzęt byliśmy w stanie kupić tylko w demobilach lub też w rzadkich sklepach w paru miejscowościach w kraju. Dzisiaj bez kłopotu możemy nabyć nawet wyjątkowo wymyślne ciuchy wojskowe czy też atrapę danej broni, jakiej używają żołnierze w wielu jednostkach na świecie.
Jeśli chodzi o podstawowy ekwipunek miłośnika militariów, to musimy zacząć od solidnych, wojskowych butów. Powinny być wysoko sznurowane, z konkretną podeszwą. Kolejną kwestią są, wspomniane wcześniej spodnie, jakie muszą obowiązkowo zawierać specjalne kieszenie na dodatkowy ekwipunek jak chociażby magazynki (zobacz więcej na stronie). Nie obejdzie się również bez wojskowej kurtki posiadającej specjalne emblematy, jakie odnoszą się do przeróżnego typu wojskowych symboli.

Jednym z najbardziej istotnych elementów jest również plecak – pojemny, solidnie wykonany, który sprawdzi się w każdych warunkach. Całość musi mieć rzecz jasna konkretne barwy lub też fachowe elementy maskujące, które zapewnią nam dobry kamuflaż podczas rozgrywki w paintball.