Portfel to istotny przedmiot każdego z nas. Warto więc dobierać go dobrze. Co jest najważniejsze?

W sklepach można nabyć różnego rodzaju portfele, które odpowiadają zróżnicowanym gustom swoich użytkowników. Posiadamy portfele na pewno damskie i typowo męskie, a także uniwersalne. Wybierając portfel, należy zwracać uwagę na różnorodne parametry.

idź na WWW

Autor: Jan Fidler
Źródło: http://www.flickr.com
Nabywając portfel wykonany ze skóry, musimy zwracać uwagę na jakość skóry, z jakiej został wykonany. Zresztą, jakoś materiału i sposób zrobienia portfela muszą nas zainteresować w każdym przypadku, też gdy kupujemy coś podobnego jak listonoszki skórzane, których atutem jest to, że są one pięknie się prezentujące i bardzo wytrzymałe.

Portfele mogą być wykonane ze skóry naturalnej albo sztucznej, materiałów syntetycznych i naturalnych, poza tym z rozmaitego rodzaju materiałów sztucznych, przykładowo plastikowych. Najkosztowniejsze i najdoskonalsze jednocześnie są opisane już portfele wykonane ze skóry,chociaż nie każdemu będą się one podobały, z uwagi na ich klasyczne wzornictwo. Dla młodych ludzi o atrakcyjniejsze staną się kolorowe portfele robione z materiałów sztucznych, lub nawet z plastiku, ale powiedzieć należy, że nie są one zbytnio trwałe i często trzeba je wymienić na nowe – szczegoły pod linkiem. Dzięki temu co pewien czas posiadamy nowy portfel, co też jest całkiem dobrym pomysłem.

portfele

Autor: Krenig
Źródło: Krenig
O ile dosyć nietrudno możemy wybrać portfel dla nas, bowiem kierujemy się wtedy naszymi indywidualnymi preferencjami natury estetycznej i funkcjonalnej, o tyle kupowanie portfela na prezent jest o wiele bardziej trudnym zajęciem. Portfel trzeba dobierać wówczas do wieku i stylu ubierania się konkretnej osoby. Jeśli jest to młoda dziewczyna, kupmy jej zabawny, barwny portfel. Z kolei, dla dojrzałego mężczyzny znacznie lepszym pomysłem będzie klasyczny portfel skórzany, w eleganckim czarnym kolorze.

Kolejnym parametrem, o którym trzeba decydować w czasie nabywania portfela, jest jego wielkość. Dla panów należy wybrać trochę większe portfele niż dla kobiet, chociaż trzeba nie zapominać, aby portfel (Zobacz więcej: duże portfele damskie skórzane) dla panów w miarę swobodnie mógł zmieścić się w kieszeni spodni czy w marynarce. Dla kobiet dobiera się portfele damskie do rozmiaru torebki. Portfele mogą być zamykane na zatrzask, zamek błyskawiczny, metalowe łapki – najczęściej pojawiające się w części która jest przeznaczona na drobne, albo zamykane na rzepy, co następuje zazwyczaj w sportowych typach portfeli.