Podaruj swojej cerze to, co najdoskonalsze, odpłaci ci wspaniałym wizerunkiem,

Każdego dnia skóra bywa narażona na oddziaływanie czynników zewnętrznych, co nie okazuje się dla niej korzystne. Pod ich wpływem staje się przesuszona, zanieczyszczona, traci koloryt oraz zdrowy wygląd. Skóra potrzebuje codziennej prawidłowej pielęgnacji, w odmiennym wypadku prędzej się starzeje oraz prezentuje się naprawdę nieładnie. Warto wiedzieć, jakie kosmetyki oraz zabiegi pielęgnacyjne zastosować, aby przywrócić jej świeży wygląd.

zapachy

Autor: Izabela Sokołowska
Zanieczyszczenia źle wpływają na skórę
Codzienne oczyszczanie twarzy i szyi okazuje się bardzo ważne. W ciągu dnia na skórze osiadają drobinki zanieczyszczeń gromadzące się w powietrzu, na ulicy, w mieszkaniu. To wszystko wraz z pozostałościami makijażu należy koniecznie zmyć z końcem dnia, żeby odświeżona skóra mogła odpocząć i regenerować się podczas nocnego wypoczynku. Oczyszczanie skóry nie może przebiegać z użyciem wody oraz mydła, to bowiem bardzo szkodliwa praktyka. Do oczyszczania warto użyć specjalnych kosmetycznych środków, jak płyny micelarne lub środki do demakijażu. Kobiety preferują różne środki, a na regałach drogerii jest ich na tyle, że każdy może spośród mleczek, żeli i płynów wybrać kosmetyk na miarę swoich potrzeb – ważne źródło o oczyszczaniu twarzy.
Nie zapomnij o nawilżeniu – .

Kobiety, które chcą zagwarantować sobie zdrową i świeżą skórę, nie mogą zapominać o jej nawilżaniu. Sucha skóra prędzej się starzeje, traci sprężystość, staje się matowa oraz nieprzyjemna w dotyku. Łatwiej również pojawiają się na niej zmarszczki oraz pozostałe niedoskonałości. Aby odpowiednio nawilżać skórę twarzy i szyi należy zastosować krem nawilżający. Taki kosmetyk trzeba stosować już od wczesnych lat, bo chociaż u młodszych pań tego tak nie widać, ich skóra też wymaga nawilżenia, a jego brak owocuje później wcześniejszymi symptomami starzenia.
krem nawilżający

Autor: genebrooks
Źródło: http://www.flickr.com
Skóra wykazuje własne potrzeby

Dobór kosmetyków musi być ściśle zależny od potrzeb, jakie wykazuje konkretny typ skóry. Kobiety miewają przeróżne rodzaje cery od suchej, poprzez mieszaną to tłustej czy naczynkowej. Każda z nich potrzebuje innego sposobu pielęgnacji i doboru właściwych kosmetyków. Katalog środków do pielęgnacji okazuje się obecnie bardzo rozległy oraz ciekawy. Dzięki temu każdy zyska możliwość, by wybrać kosmetyki (zobacz więcej tutaj – glass skin) idealne dla siebie oraz własnej skóry. Powinno się pamiętać również o tym, że nie wszystkie zabiegi pielęgnacyjne są zalecane przy każdym rodzaju skóry, również tutaj należy zachować ostrożność.