Parę przykładowych porad dla osób, które zupełnie nie będą wiedzieć co wybrać na prezent.

Prezenty są nieodłącznym elementem większości rodzinnych imprez i uroczystości. A przeważnie tego typu okazji nie brakuje, szczególnie jeżeli rodzina będzie liczna i zżyta ze sobą. Lecz o ile większość lubi prezenty dostawać, to już nie wszyscy je lubią kupować.

(2).jpg|L|W=195|ALT=łańcuszek|TITLE=fryzura]
sandały

Autor: Thomas8047
Źródło: http://www.flickr.com
I nie chodzi bynajmniej o kwestie finansowe, lecz o to, że sporo ludzi po prostu ma ogromny problem z tym, co kupić aby prezent się podobał. Oczywiście ciężko dać tu jedną prostą radę, bo wybór upominku będzie zależał od paru spraw. Przede wszystkim znaczenie ma rodzaj okoliczności, z której prezent się wręcza, wieku danej osoby, a także relacji, które z nią łączą. Ale nie mniej ważne będzie to, co dana osoba będzie lubić, jakie ma hobby i w jaki sposób spędza wolny czas. Z tego też powodu każdy, kto będzie miał jakiś prezent do wybrania dobrze żeby się zastanowił nad powyższymi sprawami. Jeżeli jeszcze weźmie pod uwagę kilka uniwersalnych zasad, to z pewnością uda mu się coś ciekawego kupić.

Jednym z najczęściej kupowanych, ale też trochę niebezpiecznych prezentów są różnego rodzaju kosmetyki. Z jednej strony łatwo się dowiedzieć, czego używa dana osoba i kupić coś bardzo podobnego. Jednak jeżeli nie będzie się znać preferencji jubilata, to należy trochę uważać. Każda osoba może bowiem mieć odmienne preferencje zapachowe, i okazać się może, że wody kolońskie, które podobać się będą prawie wszystkim panom akurat temu jedynemu nie przypadną do gustu. Ciekawym pomysłem na prezent może również być książka, ale tu także wcześniej można zasięgnąć opinii, jaką odmianę literatury ktoś będzie preferował. Zupełnie czego innego szukać się będzie, jeżeli ktoś planuje wręczyć prezent dla nowożeńców. W takiej sytuacji zdecydowanie bardziej sprawdzają się jakieś użyteczne rzeczy, które pomogą w urządzeniu nowego domu.

Mogą to być na przykład sprzęty gospodarstwa domowego albo jakieś przydatne gadżety. Często spotykanym zwyczajem jest pytanie się młodej podwiązka na ślub pary, co chciałaby dostać, dzięki temu wiadomo że to, co się wręczy z pewnością będzie przydatne i się spodoba.