Otwarcie gabinetu kosmetycznego – jak dużo może kosztować wyposażenie salonu?

Otwarcie gabinetu kosmetycznego to świetny sposób na rozpoczęcie własnej działalności. Pierwszą sprawą, po wynajęciu pasującego lokalu, jest określenie kwoty, która będzie wydana na zakup fachowych sprzętów i innych pomocy niezbędnych do pracy kosmetyczki. W tym momencie trzeba przemyśleć, jakie urządzenia są najbardziej potrzebne, a jakie można kupić nieco później, gdy biznes zacznie przynosić zyski.

salon urody, kobiety

Autor: Special Olympics Connaught
Źródło: http://www.flickr.com
Do najpopularniejszych usług, dostępnych w prawie każdym salonie kosmetycznym, zalicza się manicure i pedicure. Dlatego też należy zwrócić szczególną uwagę na precyzyjne wyposażenie miejsc do tego rodzaju usług. Wygodne fotele do pedicure i manicure dadzą klientkom wyjątkowy komfort w czasie zabiegu i pozwolą im się w pełni zrelaksować. Profesjonalna frezarka do manicure – (prestiz.eu/zabiegi/dlonie-i-stopy/dlonie/manicure-hybrydowy/zobacz więcej) oraz lampa naświetlająca zadbają natomiast o to, by oferowany zabieg cechował się nieskazitelnym efektem końcowym Warto też zadbać o mniejsze przedmioty, takie jak cążki, pilniki czy pęsety – są one wyjątkowo często stosowane i dlatego powinny cechować się starannym wykonaniem i wytrzymałością.

Ceny za fotele do pedicure wahają się w granicach 1000-1200 zł, dobra fotele do pedicurere kosztuje natomiast około 1000-1500 zł. Każdy gabinet kosmetyczny musi również posiadać stanowisko do zabiegów na twarz i ciało, takich jak mikrodermabrazja, depilacja czy peelingi. Do tego celu niezbędny jest wygodny fotel kosmetyczny (koszt to ok. 2000 zł), jak również podgrzewacz do wosku, sterylizator do sprzętu oraz urządzenia do wykonywania mikrodermabrazji i peelingu. Na koniec należy również pamiętać o potrzebnych szafkach do umieszczenia preparatów kosmetycznych czy blatach do pracy – to one mają wysoki wpływ na komfort podczas pracy i budują pierwszą opinię o gabinecie kosmetycznym.

paznokcie, manicure

Źródło: http://sxc.hu/
Na sprzęcie do salonu kosmetycznego nie należy oszczędzać. Urządzenia dobrej jakości umożliwią zrobienie profesjonalnych zabiegów, które bez wątpienia zachwycą klientki. Inwestowanie w urządzenia niskiej jakości może z kolei wyrządzić więcej nieszczęść, niż pożytku. Ciekawą opcją są również urządzenia wielofunkcyjne, nazywane kombajnami kosmetycznymi. Posiadają one wiele przeróżnych funkcji, a koszt ich zakupu często jest niższy niż cena pojedynczych kosmetycznych urządzeń z osobna.