odpowiednie wyposażenie salonu kosmetycznego

Żadne spa, ani gabinet kosmetyczny nie jest w stanie funkcjonować bez należytego wyposażenia. Manicure i pedicure to jeden z istotniejszych i najbardziej popularnych zabiegów przeprowadzanych w gabinetach kosmetycznych

.

Pedicure – (zobacz pedicure hybrydowy w salonie prestiż) jest prostym zabiegiem, nie zanadto wymagającym, do jego wykonania wystarczy kilka akcesoriów. Wśród pilników, żyletek, lub tarek kluczową rolę gra frezarka kosmetyczna (frezarka kosmetyczna). Frezarka bezboleśnie i bez ryzyka usuwa mocno rogowaty naskórek, masę żelową i akrylową, a także subtelnie wyczyści płytkę na paznokciu. Jest możliwość nią sterować za pomocą bazy a również pedałem nożnym który wchodzi w zawartość frezarki. Niezwykle wygodne są frezarki z pochłaniaczem. Cały pył, który jest wytwarzany w trakcie pracy wciągany jest do pochłaniacza. Pochłaniacz nie jest wykorzystywany jedynie ze względów estetycznych, ale również higienicznych, oraz zdrowotnych. Wybierając frezarkę określoną do zabiegów pedicure, należałoby wybierać tę która posiada pochłaniacz.
frezarka kosmetyczna

Autor: Your Mildura
Źródło: http://www.flickr.com

Fotele pedicure sprawiają, że wizyta w gabinecie kosmetycznym, bądź salonie urody jest ogromnie komfortowa, a kosmetyczce upraszcza realizowanie wszelkich zabiegów. Pielęgnacja buzi i sylwetki to bardzo ważna część troski o urodę (cosmed24). Dzięki praktycznemu fotelowi każdy zabieg stanie się chwilą przyjemności

. Podnóżek posiada dopasowywaną wysokość i kąt podparcia, dzięki czemu ma możliwość być wskazany w czasie wykonywania wszelakich zabiegów, a w szczególności w trakcie wykonywania zabiegu pedicure.
Brodzik służy do namaczania nóg przed zabiegiem pedicure. Jest bardzo komfortowy dla klientki i dla pedicurzystki, posiada płynną regulowaną wysokość misy.