O jakich radach powinniśmy wiedzieć, kiedy dobieramy garnitur? Przede wszystkim o dobrze dobranych butach

Choć są mężczyźni, którzy zakładają eleganckie ubrania często także po pracy, stanowią oni stosunkowo niewielką grupę. Trzeba to powiedzieć: większość mężczyzn eleganckich ubrań unika jak może, stąd więc wynika ich brak wiedzy: w jaki sposób powinni dobrze dobierać dodatki do takiego ubrań. O czym powinni więc pamiętać panowie noszący eleganckie ubrania wyłącznie w wyjątkowe okazje?

Garnitur

Autor: Kent Wang
Źródło: http://www.flickr.com
Mężczyźni lubiący zazwyczaj swobodny oraz sportowy styl, w eleganckie ciuchy ubieraja się niechętnie. O ile sam kupienie garniturów, krawatów czy koszul nie nastręcza im dużych problemów, to sytuacja komplikuje się w przypadku butów. To właśnie obuwie najczęściej zdradza tych panów, którzy garnitury zakładają tylko od czasu do czasu.

O jakich rzeczach trzeba wiedzieć w trakcie zakupu butów do garnituru? Wbrew pozorom fason nie jest tu aż tak istotny. Modne buty męskie z opływowym albo kwadratowym czubkiem mogą wyglądać równie atrakcyjnie, jak te spiczaste. Wsuwane albo wiązane – tu także panowie mogą dopasować wybór głównie do swych osobistych preferencji. Najistotniejszą oraz najtrudniejszą kwestią w modzie męskiej jest niestety kolor. To właśnie tutaj mężczyźni robią najwięcej błędów. Więcej w temacie: buty męskie szczecin.

Czarny garnitur oraz tego samego koloru obuwie – oto najbardziej bezpieczne rozwiązanie. Jeśli jednak wolisz kolorystyczną różnorodność, możesz uniknąć modowych błędów trzymając się kilku łatwych do zapamiętania zasad. Do modnych garniturów w różnych kolorach szarości świetnie pasują buty czarne lub w brązach. Bardziej odważni mężczyźni śmiało mogą także włożyć buty w bardziej wyrazistych barwach, jak bordowy czy czerwony. Buty będące w takiej kolorystyce doskonale sprawdza się też w duecie z granatowym ubiorem. Tu interesujące propozycje: .

Obuwie dla mężczyzn

Autor: SPERA.de Designerschuhe, Taschen und Accessoires
Źródło: http://www.flickr.com
Trzeba jednak pamiętać, iż zarówno bordowe, jak i czerwone buty kojarzą się z luźnym stylem bycia, dlatego podczas
bardziej oficjalnych okazji lepiej z nich zrezygnować. Dużym błędem może okazać się również ubranie (zobacz asortyment firma Dortex Bydgoszcz) czarnych butów do garnituru brązowego. Taki odcień, pozornie pasujący do wszystkiego, w istocie wygląda dobrze jedynie z obuwiem brązowym albo bordo.