Nowinki w świecie męskiej mody bywają dla niektórych mężczyzn zagadnieniem tabu, co nie zmienia faktu, że młodzi dżentelmeni i ludzie biznesu lubią i muszą dobrze się ubrać

Redagując tekst o modzie męskiej już na początku trzeba byłoby rzec, że z definicji panowie nie lubią poruszać zagadnień tyczących się trendów obowiązujących w obecnych czasach. To, co pozostawało modne niegdyś, jest zakładane przez niektórych, zwłaszcza tych starszych dżentelmenów, i teraz. Nie zawsze bywa to kwestia przyzwyczajenia – niekiedy garnitury uszyte przez nieżyjącego już krawca leżą jak ulał i naprawdę szkoda wyrzucać tych kilkuletnich ciuchów.

Męska moda

Autor: Che Rosales
Źródło: http://www.flickr.com
Moda męska, podobnie jak ta damska, przeobraża się z sezonu na sezon. Jednak panowie raczej nie przywiązują żadnej wagi do tego faktu. Nie interesuje ich temat nowości i tego, co jest trendy. Wyjątkiem od rzeczonej reguły mogą być szczególne ceremonie familijne, gdy trzeba wybrać się na zakupy i nabyć nie tylko elegancki garnitur, ale i buty, a nawet drobne akcesoria, czyli np. spinki do rękawów koszuli z długom rękawem.

Moda męska rzadko bywa przedmiotem zainteresowania ze strony sześćdziesięciolatków. Nieco inaczej kwestia ta się przedstawia w przypadku ludzi młodych. Tacy faceci pragną przypodobać się swoim rówieśnicom. Na nową limuzynę nie każdego stać, lecz na nową i modną koszulkę już tak. Zresztą strój wierzchni to jeszcze nie wszystko. Dla uzupełnienia garderoby potrzebne są także dodatki, czyli w trakcie zimy szaliki, a latem pasek ze skóry podtrzymujący lekkie szorty. Interesujące dane: szykownego ubrania bywa kompetencja, z którą dana osoba dobiera poszczególne elementy garderoby. Nie wystarczy bowiem nabyć nietanie sandały, ale przy okazji pamiętać o tym, aby nie zakładać do nich skarpetek, nawet jeżeli są ze sklepu firmowego. W codziennym życiu reguły dotyczące dobierania konkretnych ubrań i dodatków do nich są mniej restrykcyjne niż te, które obowiązują w świecie wielkiego biznesu. Dla zainteresowanych: .

Modny mężczyzna

Autor: Digel
Źródło: Digel
Biznesowa moda męska jest dość nudna. Bez względu na wiek człowieka na najwyższym stanowisku, jego wygląd nie może pozostawiać nic do życzenia. I w żadnym razie nie chodzi tutaj tylko o to, by ubrania wyjściowe były najwyższego gatunku.

Żywo interesuje Cię podnoszona w tym tekście kwestia? Jeżeli tak, to dodatkowo kliknij ten odnośnik oraz zdobądź pomocne szczegóły!

Fachowcy od dobrego wizerunku podpowiadają, że dodatki do strojów mogą wzbudzić ufność wśród rozmówców lub przeciwnie, z kretesem podkopać autorytet konkretnego biznesmena. A kompozycją, która ponoć potrafi uczynić cuda jest połączenie jasnoniebieskiej koszuli z bordowym krawatem.