Niekiedy aż trudno uwierzyć, że się czegoś obawiamy. Ale cóż, lęk nie jest za bardzo logiczny

Są określone okoliczności, na które reagujemy automatycznie nie analizując, dlaczego tak jest. Są to pewne odruchy, o których nie mamy pojęcia, a które rządzą naszym zachowaniem. Kiedy zobaczymy pająka to pewnie pierwsze co, to się odsuniemy. No chyba, ze lubimy pająki, ale to akurat nie ma wpływu na nasze postępowanie. Największą role pełni tu podświadomość. Po prostu, pozostało nam to po przodkach. Czy jest to dla nas pomocne czy raczej przeszkadza?

Zależy od określonych okoliczności, bo jak jesteśmy na przykład u dentysty czy protetyka i mamy leczenie kanałowe, to tez będziemy się bronić przed tym zabiegiem, a przecież to nic niebezpiecznego. Po prostu tak reagujemy na ból, nawet niezbyt silny. Z jednej strony odpowiedź na ból, z drugiej źle doświadczenia z dzieciństwa. Nasz mózg wpoił sobie negatywne wspomnienie związane z dentysta i teraz ma to wpływ to na nasze życie. Zapoznaj się z naszą ofertą: Usługi w dentalcorner

Tak zresztą jest z różnymi lękami.

Protetyka

Autor: Partha S. Sahana
Źródło: http://www.flickr.com

Boimy się wysokości, rozległych przestrzeni, zagubienia w dużych miastach, na przykład we Wrocławiu czy w Poznaniu. To (co to jest wampirzy lifting) objawy, które mogą w pewien sposób wynikać z naszego charakteru, ale także z naszych wcześniejszych doznań. Może nam to (dodatki do makijażu – kliknij link) uratować życie, na przykład nasza przezorność czy dokładność, jednakże częściej nabiera to karykaturalnych kształtów i utrudnia nam normalne funkcjonowanie. W życiu są niebezpieczeństwa, jednak nie ma ich tak dużo, jak rysuje to nam nasza wyobraźnia. No ale niestety często nie nie jest łatwo jej się oprzeć i nawet, gdy racjonalnie coś sobie przeanalizujemy, to podświadomie i tak będziemy odczuwać lęk. Zapraszamy na oficjalną stronę:

Niektórym ludziom to autentycznie przeszkadza w życiu, bo za bardzo nie mogą sobie z tym poradzić, jednak dla większości są to symptomy, które można pokonać. Trzeba sobie po prostu wytłumaczyć, przyznać to, że się czegoś boimy, bo gdy będziemy od tego uciekać, to i tak najgorsze nastanie. Nie da się przed tym uchronić się tak łatwo, lepiej za to przyjąć do wiadomości i spróbować nauczyć się z tym żyć. To lepsze niż żmudna walka skazana na porażkę. To lepsze też niż oszukiwanie siebie i mówienie, że sytuacja jest inna niż w rzeczywistości.