Natura dla urody

Dziś chętnie zwracamy uwagę na skład i pochodzenie wszelkiego typu produktów, używanych przez nas na co dzień. Są to zarówno produkty spożywcze ale także różnego rodzaju środki higieny i do pielęgnacji ciała i włosów.

Mnóstwo ludzi zwraca się z powrotem ku naturze i podejmuje decyzję o kupowaniu produktów nie zawierających chemicznych polepszaczy.I dobrze i źleNaturalne rzeczy mają swoje zalety i minusy. Po pierwsze kremy naturalne są – co wiadomo – pozbawione sztucznie stworzonych komponentów. Możemy w ich składzie znaleźć tylko roślinne olejki, ekstrakty czy enzymy. Wadą takiego rodzaju kosmetyków jest ich krótki czas przydatności do użytku. Z racji tego, że nie zawierają chemicznych środków konserwujących należy wykorzystać je dużo szybciej niż inne kosmetyki. Producenci jednakże radzą sobie z tym świetnie, sprzedając kremy w małych pudełeczkach.

róż na policzki bourjois
Autor: Chris Isherwood
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli idzie o doskonałe naturalne kosmetyki, chyba króluje maska do włosów bez konserwantów robione według indyjskich receptur. Tworzone jest na bazie oleju kokosowego z bardzo konkretną kompozycją naturalnych ekstraktów. W zasadzie, jego działanie ma lepsze efekty niż różnych chemicznych środków. Wystarczy jedynie poczytać opinie na ten temat, dla przykładu tutaj

Gdzie szukać
W zasadzie naturalne środki do pielęgnacji możemy znaleźć w niewielkich sklepikach, a najlepiej wyszukać dobry i sprawdzony internetowy sklep z kosmetykami. Wielkie sieci czasami miewają w ofercie wysokiej jakości i naturalne kosmetyki, lecz zwykle w wygórowanych cenach. Zdecydowanie najlepiej jest zamawiać takiego rodzaju produkty w niewielkich sklepikach i w internecie. Jest w Polsce parę drogerii, które z całą pewnością mogą poszczycić się świetną ofertą kosmetyków naturalnych z prawie każdego zakątka Ziemi.

Niezwykle łatwo je znaleźć, mają doskonałe oceny w internecie, należy tylko poszukać. Nie możemy zapomnieć też, że kosmetyki naturalne również mogą uczulać. Z tego powodu dobrze jest przed zastosowaniem na dużej powierzchni ciała, wykonać próbę uczuleniową. Wtedy będziemy wiedzieć, czy możemy pozostać przy tych kosmetykach, czy będziemy musieli poszukać jeszcze delikatniej działających. Na pewno je wyszukamy, gdyż natura daje nam bardzo wiele.