Najczęściej popełniane przez panów błędy jeśli chodzi o dobieranie ubrań. Czego unikać?

Moda męska to temat dość kontrowersyjny dla niektórych panów. Wydaje im się bowiem, że słowo moda jest jakby zarezerwowane jedynie dla kobiet i jest to bez wątpienia domena pań. Świadomość posiadania dobrze dopasowanego stroju dla panów i tak już jest większa niż była jeszcze kilka lat temu. Dziś to już coś normalnego gdy widzimy na ulicy panów dobrze ubranych gdyż temat ten często pojawia się w przestrzeni publicznej. Wiele sklepów z ubraniami robi kampanie skierowane wyłącznie do panów i nikt się temu nie dziwi. Wciąż jednak jest sporo do poprawy w tej kwestii, z tego powodu warto znać parę reguł, które wskażą czego się wystrzegać by dobrze wyglądać. Jak wyglądają często popełniane błędy?

Po pierwsze zły zdarza się być rozmiar ubrań. Często jest tak, iż widzimy mężczyzn w całkiem fajnym ubiorze, ale niestety dobór rozmiaru jest kiepski. Ubrania są za ciasne, albo zbyt obszerne. Często bowiem panowie myśląc o wygodzie sądzą, że w trochę większych ciuchach będą się czuli lepiej. Prowadzi to do nabywania workowych ciuchów, które pewnie i są wygodne, natomiast kiepsko się prezentują. Jeśli chodzi o zbyt małe stroje, to często widzimy choćby latem, gdy panowie chcąc pochwalić się swoimi pięknie wyrzeźbionymi bicepsami, wciskają się w koszulki z rękawami niemal puszczającymi w szwach. Przez co rezultat jest dość komiczny. Problem ze złym rozmiarem może brać się też z tego, iż panowie najczęściej nie przepadają za chodzeniem na zakupy. Przez to kupują rzeczy rzadko. Z tego powodu zdarza się im mieć ubrania, w których już się nie mieszczą, bo przykładowo trochę przybrali na wadzę ostatnio.

Mężczyzna w garniturze

Autor: Vladimir Yaitskiy
Źródło: http://www.flickr.com

Kolejnym dużym problemem jest nie przywiązywanie wagi do czystości i estetyki butów czy ciuchów. Nie zawsze jest czas by wyczyścić buty przed wyjściem, jeżeli zapomnimy o tej czynności wieczorem to niestety rezultat jest taki, że cokolwiek mielibyśmy ubrane, brudne buty zniszczą nasze starania, ponieważ będą z pewnością widoczne na pierwszy rzut oka. Tak samo jak nie wyprasowana koszula (sprawdź co ma do zaoferowania koszule olymp – mengarnitury.pl) czy spodnie. Nie wygląda to zbyt estetycznie, jak zakładamy wygniecione ubrania.

Pomieszanie stylu to następne przewinienie, które jest widoczne na wielu ulicach. Chodzi o sytuacje, gdy panowie łączą razem na przykład sportową kurtkę zakładaną na garnitur. Niestety, płaszcz to cześć stroju wykorzystywana bardzo rzadko, jednak jest on nie do zastąpienia. Połączenie kurki do garnitury często wygląda komicznie – czytaj o serwisie Jego-Styl. Identycznie jest z noszeniem plecaka do płaszcza. Warto w takim wypadku kupić torbę do laptopa. To jedynie nieliczne grzechy popełniane przy codziennym doborze ubrań, jednak bardzo rażące.