Modny mężczyzna wiosną i latem

Co sezon i co rok będzie się zmieniała moda męska i moda kobieca. Wiosenne stylizacje mogą, lecz nie muszą pozostać, tak samo jak trendy na lato czy zimę. Kobiety z wielu krajów od dawna bezustannie starają się nadążyć za zmieniającymi się trendami. Niektóre obrały uniwersalną metodę wyciągania z najnowszych trendów jedynie tego, co rzeczywiście im będzie pasowało i może sprawdzić się przez dłuższy czas. Drugie przebierają się każdego sezonu w kogoś innego i rujnują budżet na coroczne zamiany zawartości swojej garderoby, lecz ostatecznie nigdy nie są zadowolone z tego co mają.

mężczyzna w garniturze

Autor: Andreas Lehner
Źródło: http://www.flickr.com
Na szczęście moda męska jest tutaj odrobinę bardziej liberalna. A to dlatego, że wielu panów to raczej tradycjonaliści, którzy przyzwyczajają się do własnych rzeczy prawie tak bardzo jak do własnego samochodu czy motoru. Z tych właśnie powodów zarówno wiosenne stylizacje, jak też trendy na lato bazują zwykle na spokojnych kolorach oraz uniwersalnych wzorach i fasonach, zaś pora zimowa jest zwykle prawie całkiem monochromatyczna. Także odnośnie tematu na tej stronie: .

Ale nie musi tak być zawsze. Od jakiegoś czasu obserwuje się, jak moda męska zaczyna ewoluować w kierunku odważniejszych stylizacji oraz różnorodności barw i faktur. Równocześnie coraz więcej panów świadomie wybiera kolory ubrań do swojego typu urody oraz stylu życia. Dzięki temu nie czują się sztucznie, i stają się bardziej zauważalni. Oczywiście nie jest łatwo właściwie dopasować zestaw ubrań do własnej sylwetki, rodzaju urody oraz temperamentu. Można poradzić się w tym zakresie specjalistów, którzy przygotują wiosenne stylizacje (można obejrzeć na tej stronie: ) na nadchodzący sezon oraz pomogą zinterpretować trendy na lato.

Podpowiedzą również kilka ponadczasowych wskazówek, które należy użyć następnie przy samodzielnym poszukiwaniu ubrań. Istnieje kilka uniwersalnych reguł, które warto znać niezależnie od tego, czy robi się zakupy samodzielnie czy w towarzystwie specjalisty lub dobrze znającej modę kobiety. Po pierwsze dopasowanie dobrego fasonu do figury. Po drugie dobór stylu ubrań do wieku. Nie ma nic gorszego, niż mężczyzna w sile wieku z uporem przynoszący kolejne dżinsy wycieruchy i pstrokaty podkoszulek.