Modne i komfortowo, czyli niezwykle funkcjonalne buty damskie. To model adidasa tylko dla kobiet

Dla kobiet, które szanują wygodę, ale uwielbiają chodzić na szpilkach mamy dzisiaj projekt Yoji Yamamoto i branży adidas. Buty te można nazywać mianem najbardziej pożądanych szpilek. Dlaczego? Za moment pokażemy kilka ważnych cech butów sportowych na obcasie.

Szpilki damskie

Autor: DenisDenis
Źródło: http://www.flickr.com
Yoji Yamamoto, japoński projektant i przedsiębiorstwo adidas razem stworzyli markę Y-3. Kolekcje udostępniane przez nich na rynek łamią konwencje i zacierać granice między tym co modne a tym co charakteryzuje się wygodą. Tym razem zaprojektowali najwygodniejsze obuwie sportowe na obcasie. Doskonały model okrzyknęli Torsion Heel. Buty te mogą łączyć w sobie przyjemność chodzenia butów sportowych i styl szpilek. Dzięki zastosowanej w nich technologii adiPRENE, które stosuje się w butach do biegania, szpilki dobrze amortyzują stopę podczas chodzenia.

adiPRENE to system minimalizujący poziom zmęczenia stopy. Jest wykorzystywany z reguły w obuwiu przeznaczonego do biegania, gdzie wspaniała amortyzacja jest zwłaszcza potrzebna. System podeszw adiPRENE zapewnia również doskonalsze wybicie i niweluje ryzyko nabawienia się kontuzji. adiPRENE to elastyczny materiał, stosowany w przedniej części buta, co nadaje znaczniejszą dynamikę każdemu krokowi. Zastosowanie tej technologii w butach dla kobiet, zwłaszcza w szpilkach jest niezwykle trafnym rozwiązaniem, gdyż każda kobieta, która chodzi w szpilkach, posiada problemy z bólem poduszek podpalcowych. Sprawdź więcej: dziecięce kalisz.

W tych szpilkach dzięki zastosowaniu systemu adiPRENE nie ma to miejsca. Szpilki mają dosyć wysoki obcas, 9 centymetrów, jednakże dzięki zastosowanemu systemowi Torsion, przednia i tylna strona stopy ma okazję poruszać się niezależnie od drugiej, co pomaga zapewnić znaczna stabilność. Zobacz: damskie zign.

Obuwie można otrzymać w dwóch wersjach kolorystycznych – czarne oraz kolorowej z neonowymi wstawkami. Zostały zrobione z lakierowanej skóry z dodatkami nylonu i siateczki. Jeśli więc marzą nam się modne buty damskie z prawdziwego zdarzenia to pokazywany model bez wątpienia zachwyci nawet najbardziej wyszukane przedstawicielki płci pięknej.