Moda na lumpeksy jest coraz bardziej powszechna. Dlaczego jest taka tendencja?

Generalnie to powodzenie sklepów z odzieżą używaną dzisiaj już nie dziwi. To zainteresowanie taką odzieżą trwa już dobrych parę lat, choć przez ten okres wiele spraw się zmieniło. W przeszłości nie każdy szanował takie ubrania twierdząc, iż są gorsze, ponieważ ”przechodzone”, aktualnie zaś są one traktowane jako zwyczajne odzieżowe sklepy. Mimo, że oferują towar second hand, to jest naprawdę wysokiej jakości, a wybór jest ogromny. Odzież używana w największej liczbie przypadków przychodzi do nas z zachodu, jak Anglia i Niemcy i jest to ciekawa alternatywa dla „masówki”, jaką oferują różne sieci sklepów. Pragniesz się tym zajmować, planujesz być jak importer odzieży używanej? Koniecznie czytaj dalej!

secondhand

Autor: garycycles
Źródło: http://www.flickr.com
Przez kilka lat odmieniło się postrzeganie takich sklepów. Kiedyś robienie zakupów tam było wstydem, aktualnie ludzie z kasą poszukują tam naprawdę oryginalnej odzieży – sprawdź: uzywana odzież z Anglii – Dortex. Bo właśnie w takich miejscach można odszukać rzecz unikatową, najprawdziwszy oryginał, identycznie, jak na targach staroci można znaleźć najprawdziwszy skarb. Nie powinno więc budzić zdziwienia, że kupowanie w secondhandach to zwyczajna rzecz, zaś niezwykle ważnym argumentem jest też to, iż jesteśmy w stanie tam kupić rzecz, jakiej nikt inny nie ma (import odzieży używanej).

Jednocześnie, chociaż ilość klientów wzrasta, to są oni coraz bardziej wymagający. To znaczy, iż osiągnięcie zadowolenia coraz większej grupy klientów nie jest prostym zadaniem. Musisz więc zadbać o towar, lecz też o idealne warunki do zakupu. Z tego względu Twój sklep powinien dorównywać lub nawet prześcigać swoim wyglądem i oryginalnością znane marki odzieżowe.

Jeżeli jesteś zdania, że znajdziesz interesujące treści w internecie, to przejdź do omawianego problemu i kliknij w link znajdujący się tutaj.

To już nie jest ten okres, kiedy lumpeks mógł być zlokalizowany w sumie wszędzie, nawet w najbardziej brzydkich lokalizacjach. Aktualnie nie da się tego zrobić byle jak, nieodzowny jest więc branding marki, wystrój sklepu, nowoczesna witryna, oświetlenie, a co równie istotne najlepsza ekspozycja towaru.

Handel odzieżą używaną to przyszłość, ale nie da się nic osiągnąć bez ambicji. Potrzeba jest ciągłego rozwoju, ulepszania swojej oferty, dbanie o każdego klienta. Jest bowiem tak, że ludzie z jednej strony chcą kupować jak najtaniej, ale z drugiej strony liczą na coraz większą jakość prezentowanej oferty. Zadaniem więc sklepów z odzieżą używaną jest pogodzenie tych dwóch pragnień. Jeśli to zrozumiemy mamy szansę na powodzenie w tej branży.