Mikrodermabrazja czyli złuszczanie naskórka, rodzaje, przeciwwskazania

Mikrodermabrazja to ekskluzywna a także nowoczesna technika, jaka w swym działaniu oddziaływa na poprawienie funkcjonowania skóry a także pomaga radzić sobie z różnymi kłopotami skórnymi.

Zabieg ten polega na monitorowanym wytworzeniu podciśnienia. Uwalniane z dużą szybkością mikrokryształki spadają na nawierzchnię skóry, zdejmując z niej wierzchnie komórki naskórka oraz wszelkie zanieczyszczenia. Zdjęty materiał odessany jest następnie do oddzielnego pojemnika. Zestawiając mikrodermabrazję do innych terapii, tj. peelingi chemiczne czy laseroterapia, mikrodermabrazja jest działaniem kosmetycznym obarczonym małym niebezpieczeństwem powikłań. W przeciwieństwie do innych zabiegów ryzyko powstania przebarwień jest niewielkie. Do tego rezultaty kuracji dostrzegalne są od razu.
choroby

Autor: Farouk Systems Polska
Mikrodermabrazja Wrocław to złuszczanie górnych warstewek naskórka, co przyczynia się do zintensyfikowanej produkcji nowych pełnowartościowych komórek. Komórki te wędrują potem w górę, zastępując uszkodzone komórki. Proces złuszczania jest stopniowy, dlatego ryzyko zbyt głębokiego bądź nierównomiernego złuszczania i powstawania blizn jest ograniczony do minimum. Olbrzymią zaletą zabiegu jest także fakt, iż jest on bezbolesny a także nieskomplikowany w przeprowadzeniu. Istnieją trzy typy mikrodermabrazji: korundowa, diamentowa a także tlenowa. Diamentowa mikrodermabrazja polecana jest osobom z delikatną i skłonną do zmian alergicznych skórą.

W czasie owego zabiegu stosuje się głowicę diamentową, którą przesuwa się po skórze za pomocą metalowej końcówki pełniącej funkcję „odkurzacza” pochłaniającego usunięty naskórek.